Yatırım yapmaya başla!

Facebook Çalışanları Geçim Sıkıntısı Çekiyor!

Silikon Vadisi'nin garaj efsanesi bu kez tam bir drama dönüştü. Facebook şirketinin yemekhanesinde çalışan bir aile, yaşadıkları geçim sıkıntılarını ve zor hayat koşullarını anlattı.
Facebook Çalışanları Geçim Sıkıntısı Çekiyor!

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’u genelde üye sayısıyla, şirket karıyla ve kendini sürekli geliştiren özellikleriyle duyarız. Ancak bu kez farklı bir haberle gündeme geldi. The Guardian‘a açıklama yapan Facebook çalışanları; ay sonunu getiremediklerinden, büyük geçim sıkıntısı yaşadıklarından ve hatta doktora dahi gidemediklerinden yakındı.

Business HT‘nin haberine göre; sosyal medya devi Facebook’un, şirket yemekhanesinde çalışan işçilerin geçim sıkıntıları yaşadıkları dile getirildi.

Silikon Vadisi’nin geçim sıkıntısı haberi daha önceden de gündeme gelmişti. Şirket yemekhanesinde çalışan bir aile, Mark Zuckerberg’in evinin çok yakınında olan bir garajda yaşıyor. Nicole ve eşi Victor, üç çocuklarıyla birlikte burada oldukça zor bir yaşam savaşı veriyor.

Flagship Facility Services’e bağlı olarak çalışan işçiler, asgari ücretin biraz üstünde maaş alsalar bile yine de ay sonunu getirmekte zorlanıyorlar.

Bunun nedeni ise elbette bulundukları ortamın koşulları. Çünkü teknoloji şirketlerine ev sahipliği yapan Silikon Vadisi, her şeyin pahalı olması ile ünlü. Öyle ki, burada yaşayan mühendisler bile ay sonunu getirememekten şikayet ediyormuş. Ve aldıkları maaş, Nicole ve ailesinin kazancının 3 katı olmasına rağmen!

Silikon Vadisi’ndeki geçim sıkıntısı yüzünden daha önce işçiler sendikalaşma girişiminde bulunmuştu. Nicole ve Victor ise bu 500 aile arasında yer alıyor.

Doktora gidecek paraları bile kalmadığından şikayet eden aile, en azından bu konuda tedirginlik yaşamayacak kadar bir kazanç istiyor. Ayrıca Facebook bünyesinde çalışan taşeron işçiler; doktor, spor salonu ve kreş gibi hizmetlerden yararlanamıyor.

Mark Zuckerberg’in servetine değinerek sitem eden aile; onun dünya seyahatlerine çıkıp, insanların sorunlarını öğrenmek yerine, kendi şehirlerinde olan bitenden haberdar olması gerektiğini belirtti. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir haberde, Mark Zuckerberg’in halkı daha yakından tanımak ve problemlerini öğrenmek amacıyla 30 eyaleti kapsayan bir tura çıktığını belirtmiştik.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum