Yatırım yapmaya başla!

Facebook Çalışanlarına Ücretli İzin Vermeye Hazırlanıyor

Sosyal medya devi Facebook salgın nedeniyle çalışanlarına yardımcı olacak yeni bir karar almaya hazırlanıyor.
Facebook Çalışanlarına Ücretli İzin Vermeye Hazırlanıyor

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, milyonlarca kullanıcısının yanında çalışanlarına da en iyi şartları sunmayı amaçlıyor. Bilindiği üzere son dönemde dünyayı Corona virüsü etkisi altına almış durumda. Çin’de ortaya çıkan salgın ABD’ye kadar uzandı ve hayatını kaybeden insan sayısı her geçen gün hızla artıyor. Şirketlerin büyük bölümü çalışanlarını evlerine gönderiyor ve uzaktan çalışmalarını istiyor.

Bu kararı alan şirketlerden birisi ise Facebook olmuştu. Sosyal medya devi ayrıca geçtiğimiz günlerde Corona virüsü nedeniyle çalışanlarına ikramiye vereceğini duyurmuştu. Şirketin salgın ortaya çıktığı günden bu yana çalışanlarına yönelik somut adımlar atan başlıca kurumlar arasında yer aldığı belirtiliyor.

Gelen haberler Facebook’un çalışanlarına yönelik yeni kararlar almaya hazırlandığı yönünde. ABD’de hastalığa yakalanan insan sayısının hızla artması Facebook’un harekete geçmesine neden oldu. Şirket çalışanlarının yakınları ile ilgilenmeleri için ücretli izin programı başlatmaya hazırlanıyor.

Facebook’tan Ücretli İzin Hamlesi

Facebook’tan Ücretli İzin Hamlesi

Corona virüsünün hızla yaygınlaşması Facebook’un adımlarına yenilerinin eklenmesini sağlıyor. Çalışanlarının büyük bölümü evinde olan sosyal medya devi yeni bir kolaylık sağlamaya hazırlanıyor. Şirket çalışanlarına 30 gün ücretli izin vermeye hazırlanıyor. Buna sebep olarak çalışanların akrabalarına ve yakınlarına yardımcı olmaları gerekliliği gösteriliyor.

Facebook adına konuşan bir sözcü, salgının yayıldığı şu günlerde toplumun ihtiyaçlarına yönelik hareket etmek istediklerini ve bu sebepler çalışanların ailelerine yönelik girişimde bulunduklarını söyledi. Başlayan süreç ile beraber çalışanlar yakınlarına bakmak için 30 güne kadar ücretli izin kullanabilecek. Bu izin projesinde farklı detaylar da dikkat çekiyor.

Çalışanlar Seyahat Edebilecek

Çalışanlar Seyahat Edebilecek

Çalışanlar ücretli izin almakla beraber ailelerine bakmak için yurt dışına seyahat edebilecek. Bilindiği üzere pek çok şirket gibi Facebook çalışanların seyahatlerini sınırlamıştı. Bu izin acil durum gerektiren ihtiyaçlar için uygulanabiliyor. Bununla beraber aciliyeti daha az olan ihtiyaçlar için çalışanlara 20 gün ücretli izin verilecek. Sosyal medya devinin çalışma saatlerinde de esneklik sunacağı gelen bilgiler arasında.

Facebook’un dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı bulunuyor. Şirketin toplam çalışan sayısının ise 45 binden fazla olduğu belirtiliyor. Sosyal medya devi 2020 yılı için performans beklentilerini aşan çalışanları için farklı ödüllendirmeler yapacağını açıklamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum