Yatırım yapmaya başla!

Facebook Çalışanlarına Corona Virüsü Nedeniyle İkramiye Verecek

Sosyal medya devi çalışanlarının motivasyonunu yüksek tutmak amacıyla 1.000 dolar ikramiye vereceğini açıkladı.
Facebook Çalışanlarına Corona Virüsü Nedeniyle İkramiye Verecek

Dünyayı kısa sürede etkisi altına alan Corona virüsü hemen her sektörü fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda. Resmi verilere göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 8 bine yaklaşıyor. Toplam vaka sayısının ise 200 bine yaklaştığı belirtiliyor. Salgın Çin ile sınırlı kalmadı ve dünyanın dört bir yanına yayıldı. ABD’de şirketlerin büyük bölümü çalışanlarının evden çalışmalarını istiyor. Sosyal medya devi Facebook, önlem alan başlıca şirketler arasında geliyor.

Facebook geçtiğimiz günlerde Corona virüsü etkisiyle artan maske reklamlarına karşı harekete geçmesiyle gündeme gelmişti. Şirketler almış oldukları kararlar ile hem çalışanlarının sağlığını korumayı amaçlıyor hem de motivasyonlarını üst seviyede tutmak istiyor. Bilindiği üzere Facebook dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında geliyor ve bünyesinde 45 bin çalışanı bulunuyor. Şirket çalışanlarına yönelik yeni bir karar aldı ve tam zamanlı çalışanlarına ek ikramiye vereceğini duyurdu.

Facebook’tan Corona Virüsü İkramiyesi

Facebook’tan Corona Virüsü İkramiyesi

Sosyal medya devi Corona virüsü tedirginliğinin hızla arttığı şu günlerde, çalışanlarına moral vermek adına ikramiye vereceğini açıkladı. Buna göre tam zamanlı çalışanlara 1.000 dolar ek ücret verilecek. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg, ikramiye kararını çalışanlarına gönderdiği mail ile bildirdi. İkramiye kararının sözleşmeli çalışanları kapsayıp kapsamadığı ise şu an için bilinmiyor. Şirket çalışanların evlerinde ofis ortamını oluşturmak ve çeşitli harcamalarına yönelik olarak böyle bir karar aldığını belirtiyor.

Yarı zamanlı çalışanların ise mesai saatleri düşmesine rağmen maaşlarının düzenli olarak yatırılacağı ifade ediliyor. Sosyal medya devi salgından etkilenen küçük çaplı şirketlere de yardım edeceğini açıkladı. Bu kapsamda küçük şirketlere 100 milyon dolar hibe verileceği belirtildi. Yardım yapılacak şirketlerin Facebook kullanıp kullanmadığına bakılmayacak. Burada özellikle virüsten ağır etkilenen ülkelerdeki küçük şirketler hedef alınacak.

Corona virüsü sebebiyle pek çok ülke katı önlemler almaya başladı. Cafe, restoran, sinema, alışveriş merkezi ve eğlence merkezlerine dair kapatma kararları alınıyor. İnsanların toplu halde bulunacağı pek çok iş kolunda benzer kararlar alındığı biliniyor. Corona virüsünün ekonomik faturasının oldukça ağır olması beklenirken, devletler bu zararı telafi etmek adına yardım stratejileri geliştiriyor.

Haberler Yanlışlıkla Engelleniyor

Haberler Yanlışlıkla Engelleniyor

Milyonlarca kişinin buluşma noktası olan Facebook’ta kullanıcılara en iyi hizmeti sunmak için gerekli düzenlemeler yapılıyor. Ancak gelen son bilgilere göre Corona virüsü ile ilgili haberlerin Facebook tarafından yanlışlık sonucu engellendiği ortaya çıktı. Kullanıcılar BuzzFeed, Business Insider gibi sektörün önde gelen haber kuruluşlarının paylaşımlarını göremediğini belirtiyor.

Facebook’tan henüz konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil. İçerik denetlemesinden sorumlu çalışanların evlerine gönderilmesi ve yapay zeka tabanlı yazılımlara daha fazla ağırlık verildiği, hatanın da bu yüzden yaşandığı tahmin ediliyor. Sosyal medya devinin eski çalışanlarından Alex Stamos benzer bir açıklama yaptı.

Stamos konuyla ilgili paylaşımında, “Görünüşe göre FB’deki istenmeyen paylaşımları önleme prosedürü düzgün çalışmıyor. Facebook evden çalışma kararı nedeniyle, içerik moderatörlerini evlerine gönderdi. Makine öğreniminin insan gözetimine göre ne kadar sorunlu olduğunu öğrenmeye başlamış olabiliriz.” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum