Yatırım yapmaya başla!

Facebook Kullanıcıların Bildirim Yönetimini Daha Etkin Hale Getiriyor

Facebook uzun zamandır kullanıcıların başını ağrıtan bildirimleri daha etkin bir şekilde yönetmesini sağlıyor.
Facebook Kullanıcıların Bildirim Yönetimini Daha Etkin Hale Getiriyor

Sosyal medya uygulamaları arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Facebook, yeni özellikler ile deneyimini artırmaya devam ediyor. Aradan yıllar geçmesi ile beraber son dönemde platform sıkça veri ihlalleri ile anılır oldu. Facebook çıktığı ilk günden bu yana büyük bir değişim geçirdi ve pek çok yeni özellik kazandı. Buna rağmen kullanıcıların memnun olmadığı bazı özellikler mevcut ve şirket buna yönelik yeni kararlar almaya devam ediyor.

Facebook ile ilgili kullanıcıların memnuniyetsizlik yaşadığı başlıca konular arasında uygulamayı istedikleri gibi özelleştirememesi oluyor. Bilindiği üzere platformun araç çubuğu yıllar geçse de çok fazla değişikliğe uğramıyor. Gelen son haberler ise hem araç çubuğuna yönelik hem de bildirim çubuğuna yönelik değişikliklerin yolda olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar buradaki kısayollara ait bildirimleri kapatabilecek ve bazılarını tamamen kaldırabilecek.

Facebook’tan Yeni Özelleştirme Seçenekleri

Facebook’tan Yeni Özelleştirme Seçenekleri

Sosyal medya devinin geliştirdiği yeni özellik ile kullanıcılar uygulama üzerinde daha fazla söz sahibi olacak. Şirket adına açıklama yapan bir yetkili, kullanıcıların uygulamayı eskiye nazaran daha fazla özelleştirebileceklerini söyledi. Araç çubuğu üzerinde değişiklikler yapabileceklerini söyleyen Facebook sözcüsü, bildirim çubuğuna yönelik yeni seçenekler geleceğini de belirtti.

Kullanıcılar artık Facebook’ta sadece kendi izin verdikleri bildirimleri alacak. Şirket özelliğini ilk olarak Android ve iOS platformları için kullanıma sundu. Telefondaki kısayolun üzerine basılı tutarak bildirimler kapatabilecek. Aynı şekilde bazı kısayollar tamamen kaldırılabilecek. Facebook özelliğini belirli zaman aralıkları ile kullanıcılara dağıtmaya başladı ve yakında uygulama genelinde özellik yerini almış olacak.

WhatsApp Kurucusu ‘Facebook’u Silin’ Diyor

WhatsApp Kurucusu ‘Facebook’u Silin’ Diyor

Sosyal medya devi Facebook geçtiğimiz yıldan bu yana başta Cambridge Analytica olmak üzere pek çok veri skandalı ile adından söz ettirdi. Dünyaca tanınmış pek çok kişi yaptığı paylaşımlarda Facebook’un silinmesi gerektiğini dile getirmişti. Bu kişiler arasında Facebook’un bünyesi altında bulunan WhatsApp’ın kurucusu Brian Acton da bulunuyor. Geçtiğimiz dönemde Acton uygulamanın kullanılmaması gerektiğini belirtmişti.

Aradan geçen zaman içerisinde WhatsApp kurucusunun fikri değişmedi. Brian Acton aradan iki yıl geçmesine rağmen açıklamasında Facebook’un silinmesi gerektiğini bir kez daha dile getirdi. Brian Acton 2014 yılında WhatsApp’ı 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satmıştı. Ünlü isim daha sonra şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında katıldı. Ancak Mark Zuckerberg ile yaşadığı anlaşmazlıklar sonucu 2017’de istifa etmek durumunda kalmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum