Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Beyaz Saray ve Kritik Yerlerde Etkinlikleri Oluşturulmasını Engelliyor

Facebook, Beyaz Saray, DC binası ve 20 Ocak’taki Başkan Joe Biden’ın açılışına giden eyalet binaları yakınında meydana gelen yeni etkinliklerinin oluşturulmasını engelleyeceğini açıkladı.
Facebook, Beyaz Saray ve Kritik Yerlerde Etkinlikleri Oluşturulmasını Engelliyor

ABD’de geçtiğimiz yılın Kasım ayında düzenlenen başkanlık seçimlerinin yankıları sürüyor. Bilindiği üzere Trump’ın seçim sonrası yaptığı açıklamalar ses getirmiş ve Biden’ın resmi olarak onaylanacağı kongrede büyük olaylar yaşanmıştı.

Olaylarda 5 kişi hayatını kaybetmiş ve Donald Trump yaşananlardan dolayı baş sorumlu gösterilmişti. 20 Ocak tarihinde ise seçimi kazanan Joe Biden, Beyaz Saray’a gelecek ve resmen başkan olacak. Facebook ise Trump’ın hesabını kalıcı olarak engelleme kararı almıştı.

Sosyal medya devi Facebook ise geri sayım sürecinde yeni sorunlar yaşanmaması için önlemlerini sıkılaştırmaya başladı. Yapılan açıklamada, 20 Ocak’ta Başkan tarafından seçilen Joe Biden’ın açılışı ile Beyaz Saray, ABD Kongre Binası ve eyalet binaları yakınında meydana gelen yeni Facebook etkinliklerinin oluşturulmasının engelleneceği belirtildi.

Kritik Yerlerdeki Etkinlikler Engellenecek

Kritik Yerlerdeki Etkinlikler Engellenecek

Amacın yapılacak eylemin insanların platformunu şiddeti kışkırtmak için kullanmalarını engellemek olduğunu belirtiliyor. Ayrıca, ABD dışında bulunan hesapların ve sayfaların ülkede etkinlik oluşturması da engellenecek. Facebook, ABD’deki insanlar için diğer özellikleri, politikalarının tekrar tekrar ihlal edilmesi gibi belirli sinyallere dayanarak kısıtladığını söyledi.

Şirket, bu hesapların canlı video oluşturmasını veya bir etkinlik, Grup veya Sayfa oluşturmasını engelleyebileceğini söyledi. Gerektiğinde ek önlemlerin alınabileceği ifade edildi. Facebook Politika İletişim Direktörü Andy Stone, Çarşamba gününe kadar Beyaz Saray, ABD Başkenti veya herhangi bir eyalet başkenti binası yakınında gerçekleşmesi planlanan herhangi bir olayı engelleyeceğini açıkladı.

Facebook Sorumlu Tutulmak İstemiyor

Facebook Sorumlu Tutulmak İstemiyor

Sosyal medya devi aynı zamanda, açılışla ilgili herhangi bir olayda, politikalarının ihlallerini aramak için “ikincil” taramalar yapacağını söylüyor. Bu noktada, Biden’in zaferinin meşru olmadığı şeklindeki yaygın yalanı sürdüren “Çalmayı Durdur” hareketiyle bağlantılı her türlü içeriğin de bu kapsamda engelleneceği ifade edildi.

Görünüşe göre Facebook, şirketin kurallarını defalarca ihlal eden ABD’li kullanıcılar için, bu hesapların videoların, etkinliklerin ve grup sayfalarının canlı yayınını yasaklamak da dahil olmak üzere yeni kısıtlamalar getirecek. Bu önlemlerin çok daha fazlası talep edilmişti.

FBI , eyalet başkentlerinde şiddet olasılığı konusunda uyarıda bulundu ve DC’de geçen hafta Capitol binasına saldıran şiddet dolu kalabalığın ardından Facebook’un aldığı önlemlerin büyük öneme sahip olduğu belirtiliyor. Facebook COO’su Sheryl Sandberg , geçen hafta ABD Kongre Binası’ndaki ayaklanma ile alakalı kendi uygulamalarında önemli bir organizasyona rastlamadıklarını söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum