Yatırım yapmaya başla!

Facebook Aynı Bölgedeki İnsanların Birbirine Yardım Etmesini Sağlayacak

Sosyal medya devi Corona virüsüne karşı mücadele kapsamında kullanıcılar için yeni bir yardım kampanyası başlattı.
Facebook Aynı Bölgedeki İnsanların Birbirine Yardım Etmesini Sağlayacak

Son dönemde dünyada hızla yayılan Corona virüsü nedeniyle insanlar arasındaki yardımlaşmanın daha da arttığına tanık oluyoruz. Dünyanın pek çok bölgesinde zor durumda olan insanlara karşı yardım kampanyaları düzenleniyor. Dev şirketler bağışlar yapıyor ve bu şirketlerin sahipleri de yardımda bulunduklarını açıklıyor. Son olarak bu kampanyaların yenisi ise Facebook tarafından düzenleniyor.

Sosyal medya devi salgına karşı mücadele kapsamında kullanıcıların birbirine yardım etmesini sağlayacak. Şirket halihazırda Corona virüsü konulu sahte paylaşımlar ile sıkı bir şekilde mücadele ediyor. Bununla beraber başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere resmi sağlık kurumlarının yaptığı paylaşımları kendi platformundan da yayınlıyor. Son olarak komşuya yardım adında yeni bir kampanyanı startı verildi.

Facebook’tan Yeni Yardım Kampanyası

Facebook’tan Yeni Yardım Kampanyası

Dev sosyal medya platformu aynı bölgede yaşayan insanların birbirlerine yardım etmesine imkan sağlayacak. Facebook’tan yapılan açıklamada, “Yiyecek dağıtmak için insanların gönüllü olmasını, yerel bir gıda deposu oluşturulmasını ve insanlara bağışta bulunulmasını destekleyerek bunların önünü açıyoruz. Komşulardan yardım istemek veya onlara yardım etmek isteyenler için bir yardım topluluğu oluşturduk.” ifadelerine yer verildi.

Yeni araç ilk olarak ABD, Fransa, İngiltere, Avustralya ve Kanada’da kullanıma sunulacak. Önümüzdeki günlerde daha fazla ülkede bu kampanyanın kullanılabilir duruma gelmesi planlanıyor. Özelliğin nasıl çalıştığına değinecek olursak, kullanıcılar yardım teklifi görmek istedikleri alanları 10 km, 25 km , 50 km ve 100 km olarak belirleyebiliyor. Bununla beraber çeşitli kategorilere yer verilmiş.

Kategoriler arasında yardım malzemelerine dair farklı sınıflandırmalar yapılabiliyor. Gıda, bilgi, ulaşım ve bebek malzemelerine dair seçimler mümkün. Kullanıcılar buradaki panelden yardım talep edebilecek ya da başkalarına yardım edebilecek. Tabi bu yardımlar için ek gizlilik ayarı da belirlenmiş. İnsanlar bu aktivitenin gizliliğini herkese açık, arkadaşımın arkadaşları ve yalnızca arkadaşlarım seçeneği olarak belirleyebiliyor. WhatsApp ve Messenger üzerinden iletişim sağlanmakla beraber isteyenler buradan bağış yapabiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum