Yatırım yapmaya başla!

Facebook Arayüzü Kullanıcıların Kapak Fotoğrafları ile Uyumlu Renkte Olacak

Sosyal medya devi kapak fotoğrafları ile uyumlu çalışacak renk özelliği test ediyor.
Facebook Arayüzü Kullanıcıların Kapak Fotoğrafları ile Uyumlu Renkte Olacak

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu olan Facebook, geliştirdiği özellikler ile daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlıyor. Mevcut kullanıcı deneyimini de iyileştirmek isteyen şirket, hem uygulama hem de arayüz tarafında önemli değişikliklere imza atıyor. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devinin mobil uygulaması için geliştirdiği karanlık mod görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Arayüzde yapılacak değişikliğe işaret eden yeni bir sızıntı daha ortaya çıktı. Buna göre Facebook, Twitter’ın uzun zamandır kullanıcılarına sunmuş olduğu renk değiştirme özelliğini kendi platformuna entegre etmeye hazırlanıyor.

Twitter kullanıcılarının bildiği üzere uygulama içerisinde arayüz istenilen renklere göre dizayn edilebiliyor. Bu da kullanıcıya özel bir arayüz oluşturulmasına imkan sağlıyor. Ancak Facebook bu özelliği Twitter’a göre biraz daha farklı bir şekilde geliştiriyor. Arayüzdeki renkler kullanıcıların kapak fotoğrafı ile uyumlu olacak şekilde belirlenecek.

Facebook’a Yeni Renk Seçenekleri Yolda

Facebook’a Yeni Renk Seçenekleri Yolda

Twitter’ın sunduğu renk yelpazesinden farklı olarak Facebook arayüzü kullanıcıların kapak fotoğraflarına göre şekillenecek. Geliştirme aşamasında olan özellik isabetli sızıntıları ile tanınan sosyal medya analisti Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı.

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un Android uygulaması üzerinde renk ayarlarının değiştirilmesine imkan sağlayan özellikler ortaya çıkmıştı. Hatta bu renkler ve arka planların uyumlu olmadığı gerekçesiyle kullanıcı tarafında beğeni görmemişti.

O özellikte arayüz profil resmine göre uyarlanıyor ve ortaya soluk görüntüler çıkıyordu. Yeni çıkan sızıntıda ise kapak fotoğrafları esas alınacak. Wong’un Twitter hesabından paylaştığı görsellerde yeni arayüzün nasıl şekilleneceğine dair fikir sahibi olmak mümkün. Geliştirilen algoritma ile kullanıcıların kapak fotoğraflarındaki öne çıkan renk, arayüzde arka planda yer alacak.

Sosyal medya devi bu özelliği test ediyor ve ilk etapta bölgesel olarak kullanıcıların beğenisine sunacak. Önümüzdeki süreçte ise tüm platformda kapak fotoğrafı ile uyumlu arka plan özelliği kullanılabilir durumda olacak. Bazı tahminlere göre ise Facebook’un Twitter benzeri bir renk paneli seçeneği de geliştirebileceği konuşuluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum