Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Android Uygulamasının Kullanımını Daha Kolay Hale Getiriyor

Facebook, Android kullanıcılarının uygulamayı daha kolay bir şekilde kullanmasını sağlayacak bir arayüz geliştiriyor.
Facebook, Android Uygulamasının Kullanımını Daha Kolay Hale Getiriyor

Sosyal medya kullanımı her geçen gün daha yaygın bir hale geliyor. Farklı kullanım amaçlarına yönelik olarak geliştirilmiş uygulamalar sürekli gelişiyor ve daha üstün bir deneyime kavuşuyor. Bu uygulamaların başında ise Facebook’un geldiğini söyleyebiliriz. 2.5 milyarı aşkın kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük platformu haline gelen Facebook, bu sayısını artırmak ve sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeniliklerine devam ediyor.

Bu çerçevede geçtiğimiz günlerde Windows ve macOS için Messenger uygulamasını yayınlayan şirket, geliştirme sürecini sürdürüyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber sosyal medya uygulamaları mobil cihazlar üzerinden daha çok kullanılıyor. Bu nedenle Android ve iOS özelinde yapılan güncellemeler büyük önem arz ediyor. Şirket son olarak Android kullanıcılarını ilgilendiren yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. Bu sayede kullanıcılar tek el ile rahatlıkla uygulamayı kullanabilecek.

Android Uygulamasına Yeni Tasarım

Android Uygulamasına Yeni Tasarım

Android üzerinden milyonlarca kullanıcı tarafından erişim sağlanan Facebook, bu kitlesini ilgilendiren bir yeniliğe imza atıyor. Arayüzde yapılacak olan değişiklikler sayesinde Facebook’un Android kullanıcıları uygulamayı tek el ile kullanabilir olacak. Son dönemde piyasaya çıkan akıllı telefonların ekran boyutlarının büyüdüğüne tanık oluyoruz. Dolayısıyla bu özelliğin büyük boyutlara sahip telefonlar için büyük kolaylık sağlayacağını söyleyebiliriz.

Arayüzde yapılacak değişiklik ile En Son ve Görülen Gönderiler bölümüne çok daha kolay ulaşılabilecek. Çıkan ekran görüntülerinde Ana Sayfa, Arkadaşlar ve Bildirimler gibi popüler sekmelerin ekranın alt bölümüne yerleştirildiği görülüyor. Bu sayede uygulamanın tek el ile kullanımı kolay hale gelecek. Şirketten yeni arayüze dair bir açıklama yapılmış değil ancak Reddit gibi mecralarda gündeme gelmiş durumda.

Bugüne kadar sekmelerin üst bölümde olması, tek el ile kullanmayı zorlaştırıyordu. Sosyal medya devi şu an için yeni özelliğini test ediyor. Ne zaman tüm kullanıcılara dağıtılacağı ise bilinmiyor. Ancak yeni arayüzün test aşamasında olması, kullanıcıların çok fazla beklemeyeceğini gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum