Yatırım yapmaya başla!

Pazarlama Profesöründen Şok Açıklama: “Teknoloji Devleri 50 Yıl İçinde Yok Olacak!”

New York Üniversitesi Pazarlama Profesörü Scott Galloway, 4 büyük teknoloji şirketinin 50 yıl içinde yok olacağını iddia etti. İşte dev şirketler hakkındaki o açıklamalar…
Pazarlama Profesöründen Şok Açıklama: “Teknoloji Devleri 50 Yıl İçinde Yok Olacak!”

New York Üniversitesi’nde pazarlama dersleri veren ve The Four: The Hidden DNA of Amazon, Apple, Facebook, and Google isimli kitabın yazarı olan Scott Galloway, teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

4 dev şirketin 50 sene içinde yok olacağını söyleyen Galloway, şaşırtıcı iddialarıyla dikkat çekti. Peki, Galloway Facebook, Amazon, Google ve Apple hakkında neden böyle düşünüyor? İşte merak edilen yanıtlar;

Bugün dünyaya gelen bir çocuğun, 4 dev şirketten daha uzun yaşayacağını düşünen Galloway, ilgili sorulara şaşırtıcı cevaplar verdi.

Scott Galloway şaşırtıcı açıklamaları

Profesör yaptığı açıklamada iş hayatındaki hızın, Facebook, Amazon, Google ve Apple’ın sonunu getireceğini söyledi. Buna ek olarak; “şirketler önümüzdeki günlerde daha çok güçlenecek mi” sorusuna da olumlu yanıt vermekten çekinmedi. Ne var ki yok oluşun ne zaman olacağını tahmin edemese de şirketlerin 50 yıl içinde ortadan kaybolacağını belirtti.

Düşüncelerini açıklarken, bir dönemin en popüler platformlarından Myspace örneğini veren Galloway, kesin bir zaman dilimi vermenin imkansızlığından bahsetti.

Galloway, şirketlerin 50 yıl içinde ortadan kaybolacağını belirtti

Yeri gelmişken, Myspace’in sahibi Tom Anderson’un şirketini 2005’te 580 milyon dolara sattığını ve şu anda rüya gibi bir hayat sürdürdüğünü belirtelim.

Dört dev arasından hangisinin daha çok ayakta kalacağı sorusuna Amazon cevabını veren Galloway, şirketin yenilikçiliğini vurguluyor.

Profesöre göre yok oluşa en çok direnecek şirket Amazon!

Son dönemdeki en inovatif donanımın Apple Watch ya da Apple iPod olmadığını belirten profesör, Amazon Echo’nun rakiplerine kıyasla öne çıktığını düşünüyor. Kaldı ki donanım üreticisi olarak da faaliyet göstermeye başlayan şirket politikalarıyla Jeff Bezos geçen yıl saatte 8.3 milyon dolar kazanmıştı. İlaveten, Amazon’un geçtiğimiz günlerde Anytime isimli bir uygulama üzerinde çalıştığını, bu uygulamasıyla Whatsapp ve Messenger’a rakip olabileceğini de duyurmuştuk.

Öte yandan; The Four’un yazarı Galloway, Amazon’un Apple’ın dijital asistanı Siri’ye açık ara fark attığını belirtti. 2018’de 80 yeni film planı olan Netflix hakkında ise şirketin bu yıl Amazon’un 4.5 milyar dolarlık içerik yatırımına karşı, miktarı 6 milyar dolara çıkardıklarını da söyledi. Sonuçta; Prof. Galloway, bu açıklamaları ve yeni kitabıyla büyük ses getirdi diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum