Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Amazon Canlı Maç Yayınlarının Yeni Adresleri Olacak!

Canlı maçların yayın haklarını alma konusunda birbiriyle yarışan iki teknoloji devinin, bu alanda lider konumuna gelmeleri için çok az süre kaldı. İşte detaylar;
Facebook ve Amazon Canlı Maç Yayınlarının Yeni Adresleri Olacak!

GBH Insights’ta teknoloji araştırmalarının başkanı olan Daniel Ives, yaptığı açıklamayla Facebook ile Amazon’un canlı spor karşılaşmaları alanında liderliğe oynadıklarını ve 1.5 sene içinde sektörü domine edeceklerini söyledi.

Ives, medya sektöründe kuralları yeniden yazmaya hazırlanan teknoloji devlerinin, halihazırda başlamış olan değişim süreci sonunda bir numaraya yerleşeceklerini belirterek yankı uyandıran yorumlarda bulundu.

Daha önce Premier Lig’in yayın hakları için karşı karşıya gelen devler hakkında konuşan Ives; Google, Apple, Netflix gibi şirketlerden bahsetse de iki devin öncü olma ihtimalinin üzerinde durdu.

Facebook ve Amazon Canlı Maç Yayınlarında İddialıHer iki şirketin de video platformları için büyük bütçeler ayırdığını belirten Ives, Facebook’un orijinal içeriğe 1 milyar dolar yatırım yapacağı yönündeki haberlerden bahsetti.

Kaldı ki biz de Facebook’un Elizabeth Olsen başrollü yeni orijinal içeriği için onay verdiğini ve sosyal medya devinin bu alana 1 milyar dolarlık bütçe ayırdığı yönündeki haberleri sizlerle paylaşmıştık. Zaten Amazon’u Facebook’un bir adım önüne çıkartan husus da burada devreye giriyor.

Çünkü kurucusu Jeff Bezos’u dünyanın en zengini listesinin başına oturtan Amazon’un içerik için 5 milyar dolar harcayacağı söyleniyor.

Amazon İçeriklerine 5 Milyar Dolar Ytaıracakİlaveten; kendisi daha birkaç hafta önce Hollywood’un uzun süredir haklarını almaya çalıştığı Culture serisinin Amazon Studios’ta yayınlayacağını gururla duyurmuştu.

Kısacası; teknoloji devleri WPP CEO’sunun da dediği gibi medya sektörünü büyük bir hızla değiştiriyor diyebiliriz. Neticede birçok yayıncı kuruluş ile anlaşma yapan iki teknoloji devi, bu alandaki rekabeti kızıştırarak daha üst sıralara çıkacağa benziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum