Yatırım yapmaya başla!

Facebook, ABD Seçimlerinde Sorun Yaşamak İstemiyor

Sosyal medya devi seçimlere sayılı günler kala sorunla karşılaşmamak adına önlemleri sıkı tuttuğunu belirtti.
Facebook, ABD Seçimlerinde Sorun Yaşamak İstemiyor

Sosyal medya günümüzde hemen herkes tarafından kullanılan başlıca iletişim araçları haline gelmiş durumda. Haber, eğlence, sanat ve pek çok konuya dair paylaşımlar bu mecralarda bir araya geliyor. Artık günümüzde gündemin nabzının da sosyal medyada tutulduğu bir gerçek. Sahip olduğu kullanıcı sayısı ile Facebook dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumunda. Şirket ayrıca Instagram ve anlık mesajlaşma devi WhatsApp’ın da sahibi olarak biliniyor.

Bu da sosyal mecranın üzerindeki sorumluluğun daha da artmasına neden oluyor. Bilindiği üzere 3 Kasım’da ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek. Bu seçimlerde halihazırda başkan Donald Trump ve demokrat parti adayı Joe Biden karşı karşıya gelecek.

Facebook’un bir önceki seçimlerde yaşananlardan dolayı sicilinin kabarık olduğu biliniyor. 2016’da düzenlenen seçimde milyonlarca kişinin verilerinin izinsiz bir şekilde Cambridge Analytica ile paylaşıldığı ortaya çıkmıştı. Sosyal medya benzer bir durumun bu seçimlerde yaşanmaması adına tüm önlemleri aldığını belirtiyor.

Facebook Sakin Bir Seçim Dönemi İstiyor

Facebook Sakin Bir Seçim Dönemi İstiyor

Geride kalan dönemde Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta kullanıcıları yanlış bilgilendiren ve dezenformasyona neden olan içeriklere sıkça rastlanmıştı. Bir süredir Facebook’un önümüzdeki seçimlerde yaşanması muhtemel olumsuz olaylara karşı önlem aldığı biliniyor. Şirket kısa zaman önce ABD seçimleri sonrasına dezenformasyona karşı önlem alacağını açıklamıştı. Diğer yandan Twitter ile beraber Facebook’un da siyasi içerikli reklamları yasaklama kararı aldığı biliniyor.

Facebook son döneme yapay zekaya yönelik çalışmalarına ağırlık verdiğini belirtiyor. Bu sayede kötüye kullanımın en az seviyeye indirilmesi amaçlanıyor. Sosyal medya devinin CEO’su Mark Zuckerberg konuyla ilgili açıklamasında, “ABD başkanlık seçimlerinin en sıkıntısız şekilde sonlanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımız sayesinde bu seçim daha sakin geçecek.” diye konuştu.

Daha önce yapılan açıklamada Ekim ayından itibaren seçmenleri olumsuz etkileyecek tüm paylaşımların kaldırılacağı belirtilmişti. Facebook dünya geneline 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. İnstagram ve WhatsApp ile beraber şirket çok büyük bir kitleyi elinde tutuyor. 2016’da düzenlenen seçimler sonrası yaşanan Cambridge Analytica olayı nedeniyle sosyal medya devi 5 milyar dolar ceza ödemek durumunda kalmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum