Yatırım yapmaya başla!

Facebook, ABD’deki Karantinayı Protesto Edenler için Harekete Geçti

Sosyal medya devi son günlerde ABD’de artan karantina karşıtı göstericiler için harekete geçti.
Facebook, ABD’deki Karantinayı Protesto Edenler için Harekete Geçti

Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen ve kısa sürede dünya geneline yayılan Corona virüsü nedeniyle, her gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Dünyanın hemen her yerinde etkisini gösteren salgın, son dönemde ABD’deki etkisini artırıyor. Öyle ki uzmanlar artık ABD’nin salgının merkezi haline geldiğini belirtiyor. Resmi verilere göre ülkede salgına yakalanan insan sayısı 787 bini geçti ve 42 binden fazla kişi hayatını kaybetti. Başkan Trump geçtiğimiz günlerde toplam ölü sayısının 200 bini geçebileceğini söylemişti.

Pek çok ülkede olduğu gibi ABD’de de salgının yayılmasını önlemek adına katı kurallar uygulanıyor. Başta New York olmak üzere bazı eyaletlerde sokağa çıkma yasağı ve karantina uygulamaları söz konusu. Bu yaptırımların uygulanmasında başlıca sebep ise insanlar arasındaki sosyal mesafenin sağlanması olmakta.

Virüs ülkede etkisini artırıyor ancak önümüzdeki günlerde bazı eyaletlerde kademeli olarak önlemlerin yumuşatılması konuşuluyor. Bununla beraber ülkede karantina karşıtı gösteriler hız kazandı. Başkan Trump’ın da bu gösterilere destek vermesi ile beraber isyanın boyutu iyice artmış duruma. Sosyal medya devi Facebook ise gösteri yanlısı paylaşım yapan kişilere yaptırım uygulamaya başladı.

Facebook Önlem Alıyor

Facebook Önlem Alıyor

Geçtiğimiz günlerde ABD Başkanı Donald Trump, göstericilere destek çıkarak, Minesota’ya özgürlük paylaşımını yapmıştı. Son günlerde ABD’nin bazı eyaletlerinde Trump yanlısı göstericiler, karantina uygulamalarının kaldırılması için protestolar düzenlemeye başladı.

Protestocuların organize olmak için kullandığı başlıca sosyal medya uygulaması ise Facebook olmakta. Karantina karşıtları platformda ortan gruplar kuruyor ve organizasyonlar düzenliyor. Facebook’tan yapılan açıklamada ise söz konusu grupların yasaklandığı ve paylaşımların kaldırıldığı belirtildi.

Özellikle Kaliforniya, Nebraska ve New Jersey eyaletlerinde gerçekleşmesi planlanan karantina karşıtı gösterilere dair paylaşımların silindiği ifade ediliyor. Şirketten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Eğer resmi kurumlar bir etkinliğe izin veriyorsa, biz de bu etkinliğin Facebook’ta organize edilmesine izin veriyoruz. Bu nedenle resmi kurumların sosyal mesafe kurallarına aykırı eylemlere Facebook’ta da izin verilmiyor.” ifadelerine yer verildi.

Bilindiği üzere sosyal medya platformunun ana ekranında Etkinlikler sekmesi bulunuyor. Şirket burada sosyal mesafe kurallarını hiçe sayan organizasyonlara izin vermeyeceğini açıkladı. Bunun yanı sıra kullanıcıların kişisel profillerinde yaptıkları paylaşımlara karşı herhangi bir müdahalede bulunulmadığı belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum