Yatırım yapmaya başla!

Facebook 2017’nin 4. Çeyrek Sonuçlarıyla Yükselişini Devam Ettirdiğini Gösterdi!

Facebook, geçen yılın 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen şirketin gelirindeki yükseliş dikkat çekti.
Facebook 2017’nin 4. Çeyrek Sonuçlarıyla Yükselişini Devam Ettirdiğini Gösterdi!

Sosyal medya devi Facebook, dün New York borsasının kapanmasının ardından 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Hem şirket hem de platform olarak büyümeye devam eden Facebook, kan kaybettiği yönündeki haberlere rağmen yükselişiyle dikkat çekti.

2017’nin üçüncü çeyreğinde rekor kar artışı olan Facebook, son çeyrek sonuçlarıyla da başarısını devam ettirdiğini gösterdi. Zira sosyal medya devinin net karı; geçen yılın aynı dönemine kıyasla % 19.6 oranında artarak 4.27 milyar dolara ulaştı.

Ayrıca 2016’nın Ekim – Aralık döneminde 1.21 dolar olan hisse başına net karı, 2017’de 1.44 dolara yükseldi.

 Facebook'un Hisse Başına Net Karı 2017’de 1.44 dolara yükseldi.Öte yandan; Facebook’un reklam gelirlerinde şaşırtıcı bir artış yaşandı. Verilere göre Facebook’un dördüncü çeyrekteki reklam gelirleri 12.78 milyar dolara ulaştı. Geçen yılın aynı dönemindeki reklam gelirleri ise 8.63 milyar dolardı. Yani reklam gelirlerinde % 48.1’lik artış oldu.

Şirketin gelirinde ise % 47.2’lik yükseliş yaşandı ve dördüncü çeyrek geliri 12.97 milyar dolara ulaştı.

Şirketin Geliri 12.97 Milyar Dolara UlaştıFacebook’un 2016’daki dördüncü çeyrek geliri ise 8.81 milyar dolardı. Geçtiğimiz gün bütün kripto para birimlerine engel getiren Facebook’un günlük ve aylık aktif kullanıcı sayısında da artış yaşandı.

2016’nın aynı dönemine kıyasla % 13.8 artan günlük aktif kullanıcı sayısı 2017’nin dördüncü çeyreğinde ortalama 1.4 milyar kişiye yükseldi.

Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısında da % 14.5 oranında artarak 2.13 milyar kişiye çıktı.

Facebook'un Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 2.13 Milyar KişiÖte yandan; platformun kullanıcıların yararına değiştirileceği yönündeki açıklamasının ardından Facebook’a milyar dolarlar kaybettiren Zuckerberg konuyla ilgili olarak “Facebook’ta harcanan zamanı günlük yaklaşık 50 milyon saat azaltmış olduk” dedi.

Facebook’ta daha az viral video gösterimiyle her kullanıcının ortalama günlük Facebook kullanım süresi 2.1 dakika azalmış.

Facebook'ta Harcanan Zaman Günlük 50 Milyon Saat AzaldıGerçi bu düşüşler Mark Zuckerberg’in pek umurunda değil. Sonuçta o; yapılan değişikliklerin kısa vadede düşüş yaşatsa da uzun vadede Facebook’un ve kullanıcıların yararına olacağını düşünüyor. Ancak uzmanlar kullanıcıların Facebook’ta daha az zaman geçirmesinin şirketin ilk çeyrek sonuçlarına olumsuz bir şekilde yansıyacağını düşünüyor. Bakalım, ilerleyen dönemlerde neler yaşanacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum