Paylaşım

Facebook’tan 2016’nın İlk Çeyreğine İlişkin Önemli Kar Açıklaması!


 

Facebook yeni yılın ilk çeyreğine ilişkin kar oranını bugün kamuoyuna açıkladı. Açıklanan veriler Facebook’un her geçen gün daha iyiye gittiğini gösteriyor. Ayrıntılar ve merak edilenler haberimizde;

Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve kısa sürede vazgeçilmez bir hal alan sosyal paylaşım sitesi Facebook, yeni yılın ilk çeyreğine ilişkin kar oranını bugün kamuoyuna açıkladı. Açıklanan verilere göre Facebook oldukça önemli bir başarı elde etti. Facebook’un 2016 ilk çeyrek karı geçtiğimiz yılın ilk üç ayına oranla üç kat arttı. Böylelikle Facebook’un yeni yılın ilk çeyreğindeki geliri toplamda 5,38 milyar dolar olarak açıklandı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise şirketin toplam geliri 3,54 milyar dolar düzeyindeydi. Şirketin yeni yılın ilk çeyreğindeki net karı 1,51 milyar dolar düzeyine kadar tırmandı. Böylelikle Facebook 2016’nın ilk çeyreğindeki kar oranını geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla üçe katlamış oldu.

Facebook kullanıcısı sayısı ciddi miktarda arttı!

Tam 12 yıl önce 4 Şubat 2004 tarihinde Zuckerbeg’in Harvard Üniversitesi için hayata geçirdiği Facebook’un kullanıcı sayısı her geçen gün hızla tırmanıyor. Açıklanan güncel verilere göre yeni yılın ilk çeyreğinde dünya üzerinde günlük aktif bir biçimde Facebook kullanıcı sayısı ortalama olarak 1,09 milyar kişiye kadar tırmandı. Ayrıca yıldan yıla bakıldığında ise bu sayı, yüzde 16 oranında ciddi bir artış gösterdi. Aylık aktif Facebook kullanıcı sayısı ise yılın ilk çeyreğinde 1,65 milyar kişiye tırmandı. Bir önceki yılın aynı dönemine oranla ise bu sayı yüzde 15 oranında artış gösterdi.

“Harika bir başlangıç!”

Facebook’un Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Mark Zuckerberg, finansal sonuçlara ilişkin bugün önemli açıklamalarda bulundu. Zuckerberg gerçekleştirdiği açıklamasında, yeni yıla harika bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Dünyada herkese istedikleri kişilerle paylaşım gücü verebilmek adına ciddi çalışmalar yürüttüklerini belirten Zuckerberg, 10 yıllık yol haritası belirlediklerini ifade etti.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın