Paylaşım

Facebook 2016’nın İkinci Çeyreğinde Nasıl Bir Performans Gösterdi?


 

Facebook 2016 yılının ikinci çeyreğiyle ilgili finansal bilançosunu bugün kamuoyuna açıkladı. Açıklanan verilere göre Facebook yukarı yönlü ivmesini sürdürmeyi başarıyor. Facebook''un finansal bilançosu ve ayrıntılar haberimizde;

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, 30 Haziran tarihinde sona eren 2016 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal bilançosunu bugün açıkladı. Açıklanan verilere göre şirketin ikinci çeyrek geliri geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 59 oranında arttı. Böylelikle Facebok’un geliri 6,44 milyar dolar seviyesine kadar tırmanmış oldu. Hatırlanacağı üzere, Facebook bir önceki senenin aynı döneminde 4,04 milyar dolar gelir elde etmişti. Şirketin net karı ise 2016 yılının ikinci çeyreğinde 2,05 milyar dolar seviyesine tırmandı.

Kullanıcı sayısında büyük artış gözlemlendi.

Bugün açıklanan bilançoda günlük ve aylık aktif kullanıcı sayılarıyla ilgili veriler kamuoyuyla paylaşıldı. Açıklanan verilere göre, aktif kullanıcı sayısı 2016 yılının ikinci döneminde 1,13 milyar oldu. Böylelikle yıldan yıla bakıldığında yüzde 17 oranında artış gözlemlenmiş oldu. Facebook’u aktif olarak mobil cihazlardan kullananların sayısı ise 1,03 milyar düzeyinde olduğu belirtildi. Ayrıca Facebook’u aylık aktif olarak kullananların sayısının ise aynı dönem için 1,71 milyar kişi olarak belirtilirken, bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 15 oranında artış gözlemlendi.

Reklam geliri 6,24 milyar dolara tırmandı!

Şirket tarafından yapılan açıklamada, en çok dikkat çeken noktalardan biri reklam gelirleri oldu. Açıklanan verilere göre, Facebook’un ikinci çeyrekte reklam gelirleri 6,24 milyar dolara kadar tırmandı. Geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 63 oranında artış olduğu dile getirildi.

Facebook 2016’nın ilk çeyreğinde nasıl bir grafik çizmişti?

2016 yılı Facebook için başarılarla dolu bir yıl olarak geçiyor. Yılın ikinci çeyrek verilerini bugün açıklayan şirket, yılın ilk çeyreğinde de oldukça başarılı bir grafik çizmişti. Mart ayında yapılan açıklamaya göre, şirketin geliri toplamda 5,83 milyar dolara tırmanırken, net karı ise 1,51 milyar dolar düzeyinde olmuştu. Yılın ilk çeyreğine ilişkin Facebook’un finansal bilançosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın