Yatırım yapmaya başla!

Facebook 1 Milyar Dolar Net Karla Tarihi Rekorunu Kırdı!

Facebook 1 Milyar Dolar Net Karla Tarihi Rekorunu Kırdı!

Mark Zuckerberg tarafından, 2004 yılında kurulan ve dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, geçen yılın dördüncü çeyreğini yönelik bilançosunu bugün kamuoyuna sundu. Açıklanan verilere göre Facebook’un 2015 dördüncü çeyrek geliri, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 52 oranında yükseldi. Böylelikle Facebook’un 2015 çeyrek geliri 5,84 milyar dolara kadar tırmanmış oldu. Uzmanların beklentisi ise dördüncü çeyrek için 5,37 milyar dolar gelir elde edileceği yönündeydi. Fakat Facebook, beklentilerin üzerinde göstermiş olduğu performans ile uzmanları yanıltmış oldu.

Ayrıca 2014 yılının aynı döneminde ise Facebook, 3,85 milyar dolar kar elde ederken; net karı 701 milyon dolar civarındaydı. Facebook’un geçen yılın dördüncü çeyreğine yönelik bilançosunu açıklamasının ardından ise şirketin hisseleri yükselişe geçti. Hisseler dün yüzde 12’den fazla değer kazanmayı başardı.

“İnsanları birbirine bağlamak için yatırım yapmaya devam edeceğiz”

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, açıklanan finansal tabloyla ilgili olarak görüş bildirdi. Geçtiğimiz yılın Facebook için harika bir yıl olduğunu belirten Zuckerberg, Facebook’un büyümeye devam ettiğini söyledi. Ayrıca Zuckerbeg, Facebook’un insanları birbirine bağlamak için yatırım yapmaya devam edeceğini ifade etti.

Açıklanan 5,84 milyar dolarlık kar oranıyla dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesi olan Facebook, 2004 yılından bu yana ilk kez bir çeyrekte net karını 1 milyar doların üzerine çıkardı. Ayrıca Facebook’un yayınladığı finansal raporda, toplam gelir oranlarına da yer verildi. Verilere göre Facebook’un toplam geliri geçtiğimiz yıl 17,93 milyar dolara ulaştı. Facebok’un net karı ise geçtiğimiz yıl 3,69 milyar gibi ciddi bir rakama ulaştı. Böylelikle Facebook’un geçtiğmiz yılkı geliri önceki yıla göre yüzde 44 oranında yükselirken, net karı ise yüzde 25 oranında arttı. Ayrıca Facebook aktif kullanıcı sayısını da ciddi bir oranda yükseltmeyi başardı. Facebook’un Aralık ayında günlük aktif kullanıcı sayısı 1,04 milyar kişi olarak açıklandı. Aylık aktif kullanıcı sayısı ise 1,59 milyara ulaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum