Yatırım yapmaya başla!

3 Kez F1 Şampiyonluğu Yaşayan Efsane Pilot “Niki Lauda” Hayata Gözlerini Yumdu!

Yaşayan en büyük Formula efsanelerinden Niki Lauda hayata gözlerini yumdu. Lauda, Mercedes ve McLaren takımlarıyla inanılmaz başarılar yakalamış bir kişiydi...
3 Kez F1 Şampiyonluğu Yaşayan Efsane Pilot “Niki Lauda” Hayata Gözlerini Yumdu!

Bazı kişileri anlatırken nereden ve nasıl başlayacağını bilemezsiniz. İşte onlardan birisi de Formula’nın gerçek yaşayan efsanelerinden Niki Lauda. 70 yıllık hayatında bazılarımızın yaşamadığı acılar çekmiş ve buna rağmen herkese örnek olabilecek geri dönüşler yapmış bir kişidir.

Yılmadan, usanmadan, sıkılmadan hedeflediği başarıya koşarak, adını bundan sonrada anmamızı sağlayacak Lauda, zekası ve aldığı kritik kararlarla F1’de saygı duyulan bir kişi haline gelmiştir. Ölümü çok üzücü olsa da onun otomobil tarihine bıraktıklarıyla arkasından gelen genç nesil bir şeyler öğrenecek…

Sonsuzluğa giden Niki Lauda, herkesin bitti dediği yerde yeniden canlanmıştı.

Mercedes ve McLaren takımlarıyla dünya şampiyonluğu kazanan sürücü, 1976 yılında “yarışmayalım, pist çok tehlikeli, birileri ölebilir” dediği Almanya Nürburgring kazasında feci şekilde kaza yapmış ve yüzünün bir bölümü yanmıştı.

Zorlu bir hastane döneminin içerisinde herkesin onun kesinlikle sahalara dönemeyeceğini düşündüğü anda mucize ve hırsın birleşmesi sonucu, F1 aracının direksiyonuna yeniden geçmişti.

Niki, bir süredir ciğerlerinden sorunlar yaşıyordu.

Niki Lauda 2018 yılında geçirdiği akciğer rahatsızlığından dolayı nakil yapılmak zorunda kalmıştı. Nakilden sonra düzeleceği umulurken, kaptığı bir enfeksiyon sonucunda her şey tersine dönmüş ve ağır bir tedavi sürecine alınmıştı. Sonrasında da rahatsızlık boyutları artmış ve farklı organlarında yetersizlikler yaşamıştı.

Camiada hırçın ve hırslı karakterle anılan Lauda, aynı Ayrton Senna gibi işine profesyonelce yaklaşan, direksiyon hakimiyeti tartışılmaz derecede iyi biriydi. Keza yarışlarını izlediyseniz bunu daha iyi anlamanız mümkün. Çok özlenecek bir isim ve geçirdiği hayat sadece F1 değil, dünya yaşantımızın her kesiminde örnek olacak cinsten. Ne diyelim Formula’nın başı sağ olsun!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum