Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Exxon Mobil Papua Yeni Gine’ye 1 Milyon Dolarlık Deprem Yardımı Yaptı!

Exxon Mobil, geçtiğimiz günlerde 7.5 büyüklüğünde deprem yaşayan Papua Yeni Gine’ye 1 milyon dolarlık yardım yapacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
Exxon Mobil Papua Yeni Gine’ye 1 Milyon Dolarlık Deprem Yardımı Yaptı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Genel merkezi Teksas’da olan Exxon Mobil, geçtiğimiz günlerde Pasifik Okyanusu’nun güneyindeki deprem yaşayan Papua Yeni Gine’ye 1 milyon dolarlık destek vereceğini açıkladı.

Okyanusya kıtasındaki ülkede, merkezi üssü Lagaip-Porgera şehrinin 89 kilometre güney batısı olan 7,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirilmişti. Yerin 35 kilometre altında meydana gelen depremin karada meydana geldiği ve bu nedenle tsunami alarmı verilmediği söylenmişti.

Forbes’a göre dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Exxon Mobil, Papua Yeni Gine’ye 1 milyon dolar yardım yapacağını duyurdu.

Şirket CEO’su Darren W. Woods yaptığı açıklamada; ülkenin gördüğü zarardan büyük üzüntü duyduklarını belirterek; “umarım, verdiğimiz destek bölgenin rahatlamasına yardımcı olur” şeklinde açıklama yaptı.

Ulusal ve uluslararası yardım kuruluşlarının çalışmalarına verdiği hızlı tepkilerle tanınan şirketin, yardıma ihtiyaç duyan bölgelere sık sık el uzattığı biliniyor.

Darren W. Woods Deprem Yardımı AçıklamasıBaşbakanın acil durum çağrısına hemen yanıt veren Exxon Mobil’den yapılan açıklamada, yaşanan doğal afetin yaralarını sarmak için hemen harekete geçildiği ve şirketin deneyimi ile kaynaklarının Papua Yeni Gine için seve seve kullanıldığı belirtildi.

İlaveten; Exxon Mobil’in Papua Yeni Gine yöneticisi Andrew Barry de Ulusal Afet Merkezi’yle sürekli iletişim halinde olduklarını ve ilgili kurumların kaynakları doğru yerlere ulaştırmak için çalıştıklarını dile getirdi.

GCM Yatırım Banner
Neticede; Exxon Mobil 1920’li yıllardan beri Papua Yeni Gine’de faaliyet gösteriyor ve şu anda ülkede binlerce kişiye istihdam yaratıyor.

Exxon Mobil’den Papua Yeni Gine’ye 1 Milyon Dolarlık Deprem Yardımı YaptıHatta ülkede bulunan 2500 civarındaki çalışanlarının % 80’inini Papua Yeni Gine vatandaşları oluşturuyor. Yeri gelmişken; dünyanın en büyük rafinerisi olarak da bilinen Exxon Mobil’in Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle Rosneft ile ortaklıktan çekildiği konusuna da değinelim.

Exxon Mobil’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bildirdiği karara göre şirketin bu kararı 200 milyon dolarlık kayba neden olacak. Diğer taraftan; konuya ilişkin açıklama yapan Rosnef sözcüsü Leontev ise yaptırımlardan dolayı böyle bir kararın beklendiğini belirterek bunun iki şirketin arasındaki ilişkilerin kesileceği anlamına gelmemesi gerektiğini belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın