Yatırım yapmaya başla!

Helikopter ile Taşınabilen Expedition’un Wolf G-Wagon’u

Expedition Motors'un hurda olarak aldığı G-Wagon için yaptıkları göz dolduruyor.
Helikopter ile Taşınabilen Expedition’un Wolf G-Wagon’u

Dünyanın en sağlam arazi araçları ve onların üzerine yerleştirdiği karavanlarla kendinden söz ettiren Expedition Motors‘un restore ettiği Mercedes G-Wagon, hayran duyulacak bir hale getirilmiş. Alman markanın 70’lerden beri değişmeyen şekil ve karakteriyle zenginlerin en çok istediği SUV modeli G-Serisi’nin 1991 örneği zorlu şartlar için yeniden detaylandırılmış.

Sivil ve askeri alanlarda kullanılan Alman SUV için bir dizi özel geliştirmeler ve eklemeler yapılmış. Bunlardan ilki Expedition Motors aracının bir helikopter ile taşınabilmesi. Detaylar aşağıda;

Expedition çalışması 1991 250GD üzerine kurulu!

Expedition Mercedes G WagonBu bir ordu kamyonu ve sanıyoruz ki bitap haldeydi. Şirket kupa kısmında bazı noktalara sadık kalarak, G’nin aynı zamanda sivil kullanımda görülmemiş şekillerine getirmeye çalışmış.

Ordu içerisinde “Wolf” olarak da geçen G Serisi’nin bu son haline getirilmesi 1.000 saatten fazla sürmüş. Bir aydan daha uzun sürede soyma, boyama ve aksesuar gibi işlemler anca bitirilebilmiş.

Dediğimiz gibi klasik yapının bütünlüğü bozulmamış ancak yeni nesilden bazı parçalara ihtiyaç duyulmuş.

Expedition Mercedes G SerisiHangi açıdan bakılırsa bakılsın G’nin ızgarası ve üzerindeki logosu klasikliği temsil ediyor. Tel korumalı sinyal lambaları, tamponu alt ve koruması orijinal kısımlarda olurken, farlar yeni LED aydınlatmalara sahip.

Daha çok hafif arazi zeminlerde kullanılacak lastikler, su geçişleri için şnorkel ve arkaya yedek benzin bidonu koyulmuş.

En sıra dışı kısımda EMC, aracın orijinal teknik özelliklerinde geçen yan çekil takviyeleri araca takmış. İsterseniz veya zor durumda kalırsanız bir helikopter gelerek sizi yukarı çekip farklı bir yere taşıyabilir!

Ordunun ıskartaya ayrılmış bir aracını ayağa kaldırmak kolay olmamış.

Expedition Mercedes G Serisi AksesurlarExpedition, aracı şasiye kadar soymuş. Tüm parçaları birbirinden ayırarak incelemiş. Tamir olması gerekenler onarılmış, değiştirilmesi gereken parçalar yenileriyle değiştirilmiş. Korozyonu engellemek adına parçalar üzerine taşlama işlemi yapılmış.

Gövde panelleri ve aktarma organları profesyonelce birinci sınıf otomotiv boyası ile boyanmış. Çevre faktörlerine daha fazla dayanıklı olması için de dayanıklı toz boya ile kaplanmış.

Burçlar, gövde bağlantıları ve hortumlar dahil olmak üzere tüm lastik parçalar yeni bileşenlerle değiştirilirken süspansiyon, şimdi hem yolda hem de arazi dışında daha iyi sürüş kalitesi için yeni Eibach yayları ve modern Bilstein damperlerini içeriyor.

EMC, Wolf G’yi orijinal motoruyla tercih etmiş.

250GD’nin kendi motoru olan OM602 2.5L 5 silindirli dizel ünitesi kullanılmış. Contalar, kayışlar, pompalar ve motorun çoğu iç parçası değiştirilmiş. 5 ileri manuel şanzımanı ve diferansiyel gibi aktarım kısımlarında yenileme yapılmış.

EMC Mercedes G projesinin maliyeti yani satış fiyatı 92.150 dolar. Şirketin normalde hazırladığı askeri araçlarının 2 bin dolar kadar üzerinde. Sonuç olarak her zaman helikopterin taşıyabileceği bir G Wagon bulunmasa da yine de restore fiyatı biraz tuzlu!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum