Yatırım yapmaya başla!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Evsizlere Konaklama Projesi’ni Başlattı

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen grup olan evsiz ve kimsesiz vatandaşlar için salgın tehdidi ortadan kalkana kadar konaklama hizmeti verilecek.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Evsizlere Konaklama Projesi’ni Başlattı

Koronavirüsle mücadelede halkın yanında olmaya devam eden ve ilk günden bu yana desteklerini açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, içinde olduğumuz zor süreçte gelir seviyesi düşük 2 milyon haneye, 1000 TL bağış kampanyasını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında 2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak için hazırlıklara başlandığının müjdesini verdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ise Salı günü yaptığı açıklamada evsizler için konaklama projesini başlattıklarını söyledi.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen evsiz ve kimsesiz vatandaşlar için yeni tedbirler alındı.

Evsizlere YardımBakan Selçuk 81 ilde “Evsizlere Konaklama Projesi”ni başlattıklarını açıkladı. İl müdürlüklerince başlatılan proje kapsamında öncelikle evsiz, kimsesiz ve mekansız kişiler tespit edilecek. Sonrasında hangi il sınırları içerisinde bulunuyorlarsa oradaki misafirhanelere yerleştirilecek.

Eğer ilgili kamu kurumlarının misafirhanelerinde yer yok veya başka bir sebepten yerleştirme yapılamıyorsa bu durumda otel ve pansiyon gibi yerlerde konaklamaları sağlanacak. Kovid-19 salgını bitinceye kadar konaklamaların devam edeceğini söyleyen Bakan Selçuk, bu süre zarfında belirli aralıklarla söz konusu kişilerin sağlık kontrollerinin yapılacağını bildirdi.

Bunun yanında konaklayacak olan evsizlerin temel gıda, giyim, sağlık ve temizlik gibi tüm ihtiyaçlarının giderileceğini söyledi. Tüm bunların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan karşılanacağı bilgisini paylaştı.

Yardım yapılan kişilerin bilgileri Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sistemi’nin veri tabanına girilecek. Yine bu süreçte Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda gereken tüm tedbirler alınarak şüpheli bulunan kişilerin acilen karantinaya alınması sağlanacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum