Yatırım yapmaya başla!

İki Katlı Otobüsten Barınağa: Evsizler için Yapılan Etkileyici Çalışma!

İki katlı eski bir otobüs, aylarca süren çalışma sonucunda evsizler için harika bir barınağa dönüştürüldü. Ayrıntılar haberimizde…
İki Katlı Otobüsten Barınağa: Evsizler için Yapılan Etkileyici Çalışma!

Bilmeyenler için evsizliğin İngiltere’nin en büyük problemlerinden biri olduğunu söyleyerek başlayalım. Zaten yapılan araştırmalar da ülkede her gün biraz daha fazla insanın sokaklarda yaşamaya çalıştığını kanıtlıyor. Hatta durum öyle bir noktaya geldi ki İngiltere’deki evsiz sayısı Newcastle’ın nüfusunu bile aştı.

Ama ülkedeki her 200 kişiden birinin evsiz olduğunu söylersek, sanıyorum ki sorunun büyüklüğünü daha iyi anlarsınız. İşte tam da bu noktada, evsizler için çalışmalar yapan The Rucksack Project isimli kurumun liderlerinden gelen sevindirici haberi sizlerle de paylaşmak istedik ki gününüz biraz da olsa aydınlansın.

Hurdaya gitmek üzere olan iki katlı otobüs, Portsmouth’daki evsizler için bir barınağa dönüştürüldü.

İki Katlı Otobüs Portsmouth’daki Evsizler için Barınağa DönüştürüldüTabii, bu çalışma aylar sürdü. Başta The Rucksak Project’in liderlerinden Sammy Barcroft ile Joanne Vines olmak üzere sığınağın yapımına onlarca kişi yardım etti.

Kaldı ki proje Joanne’nin sosyal medya hesabında “evsizler için bir otobüs bağışlamak isteyen var mı” sorusuyla başlamıştı.

The Rucksack Project ile Barınak Haline Getirilen OtobüsNeticede; eskiden toplu taşıma aracı olarak kullanılan 72 koltuklu bir Volvo Olympian, projeye bağışlandı.

Ve yaklaşık 8 aylık çalışma sonucunda 2 katlı otobüs evsizler için sıcak bir yaşam alanı oldu.

Otobüste 12 Yatak VarÇift katlı otobüsün üst katında 12 yatak, alt katında ise oturma alanı, mutfak ve tuvalet bulunuyor.

Ayrıca otobüsün evsiz sığınağına dönüştürülmesi için 33.000 dolarlık maliyet çıkarken Joanne ile Sammy sadece 8000 dolarlık harcama yapmış.

Proje 8000 Dolara TamamlandıPek çok harcama, toplanan ürünler ve bağışlar sayesinde azaltılmış. Sonuçta şu anda St. Agatha Kilisesi önünde park edilen barınak, birçok evsizi önümüzdeki kış aylarının soğuğundan koruyacak.

Tamam, ülkede binlerce evsiz var ama en azından bazılarının uyuyacak sıcak bir yatağı olacak. Projenin başkalarına da örnek olması umuduyla evsizler için barınak yapanları tebrik ediyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum