Yatırım yapmaya başla!

Evoke Urban Classic: Apple’ın Üretim Ortağı Foxconn İmzalı Elektrikli Motosiklet!

Çinli Evoke firması, iPhone'ları üreten Foxconn ile ortak Urban Classic motosiklet modelini tanıttılar. Elektrikli Urban'ın menzili sizi şaşırtacak. İşte detaylar...
Evoke Urban Classic: Apple’ın Üretim Ortağı Foxconn İmzalı Elektrikli Motosiklet!

SEMA Show’un bittiği bugünlerde motosiklet dünyasının önemli organizasyonlarından biri başladı. EICMA Motosiklet Fuarı, bu ay başında kapılarını açtı. Söz sahibi firmaların dışında çıkışlarıyla dikkatleri çeken başka markalarda standlarda yerini aldı. Evoke firması, dünya genelinde yapılan elektrik ünite kullanımına iki tekerlekli bir temsilci sundu.

Tasarım ve geliştirme konusunda ise Apple’ın iPhone modellerin üretimini yapan Çinli Foxconn firması el attı. Urban Classic modeli ile çıkış yapan Evoke, şehir içi kullanımlarında ve yeni nesil motorunun menzil değerleriyle öncü olabilecek kapasiteye sahip.

Urban’ın yapısı günümüz motosikletlerinden ayırmak çok zor.

İşleyiş bakımından Honda’nın elektrikli motosikleti ile amaç bakımından aynılar. Tabi Honda’nın karoser yapısı daha ileriye dönük.

Duruş olarak güzel. Yuvarlak far içine çift mercek düşünülmesi özel işçilik uygulamasını yansıtıyor.

Sivri benzin deposu, özgün aynalar ve motor kısmı bölümlerinde detaylı çalışmalar yapıldığını gördük.

Mavi rengiyle gelen deri koltuğu, konfor açısından iyi olacağı düşüncesindeyiz.

Marka için önemli olan Urban Classic, gündelik şehir içi kullanımları için çok avantajlı olacağına kesin gözüyle bakılabilir.

Elektrik bir motora sahip olan Evoke Urban, menzil rakamıyla gerçekten şaşırtıyor.

Kullanılan elektikli motorların en fazla 40-50 km gittiğini, buna karşılık Urban’ın 200 km olan menzili yaklaşık 4 kat değer sunuyor.

Pil kısmını Samsung üstlenmiş ve 8 kWh‘lık bir batarya yapmış. 25 hp ünite 116 nm tork sağlıyor. Ayrıca 130 km/h sürati ise oldukça yeterli.

Foxconn tarafından üretime alınan Evoke Urban Classic, bize kalırsa her açıdan iyi. Süspansiyon ve sele bölümünün konfora yönelik olması, bunların yanında yeterli güçteki motorun 200 km menzili şu an için en iyisi diyebiliriz. Elektriğin gücüyle Urban, tork canavarı motosikletlere rahatça kafa tutabilir.

Özellikle bu motorun hedef noktası Avrupa. 9 Kasım günü EICMA Motosiklet Fuarı’nda daha detaylı özellikleriyle görebileceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum