Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evergrande’nin Yan Kuruluşuna 1,1 Milyar Dolarlık Ödeme Emri

Çinli Evergrande'nin yan kuruluşuna borç yükümlülüklerinden dolayı 1,1 milyar dolarlık ödeme emri verildiği duyuruldu. İşte detaylar;
Evergrande’nin Yan Kuruluşuna 1,1 Milyar Dolarlık Ödeme Emri
HABER GİRİŞ

Emlak şirketi China Evergrande Group tarafından Pazar günü yapılan açıklamaya göre; yan kuruluşlarından biri olan Evergrande Group’un (Nanchang) borç yükümlülüklerini yerine getirmediği için garantöre 7,3 milyar yuan ödeme emri aldı.

Şirket Hong Kong borsasına yaptığı açıklamada, Temmuz 2021’de açıklamada adı belirtilmeyen garantörün, Evergrande tarafından kontrol edilen belirli kuruluşların borçlanmaları için garanti sağladığını söyledi. Nanchang, Shengjing Bank’ta elinde bulundurduğu toplam 1,3 milyar hisseyi rehin şeklinde karşı garanti sağladı.

Evergrande yaptığı açıklamada, “Borçlular kredileri geri ödeyemeyince, başvuran garanti kapsamındaki yükümlülükleri yerine getirdi ve rehin kapsamında bağlı kuruluşa karşı talepte bulundu,” dedi.

Kararın garantörün hisse satışından tazminat alma önceliğine sahip olduğu ve başvuran tarafından ödenen tutarı kapsadığı açıklandı. Evergrande’nin verdiği bir demeçte ise doğrudan bilgiye sahip bir kaynağın Hong Kong genel merkezini ihale süreci yoluyla sattığı söylenmişti.

300 milyar dolardan fazla borcu olan Evergrande, fon toplamak için varlık elden çıkarma çabasının bir parçası olarak geçen yıl 1,7 milyar dolarlık potansiyel bir anlaşmanın çökmesinin ardından Hong Kong’un Wan Chai bölgesindeki 26 katlı China Evergrande Center’ı satmaya çalışıyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın