Yatırım yapmaya başla!

Evde Para Kazanmanın Hem Klişe Hem de Sıra Dışı Yolları

Evde Para Kazanmanın Hem Klişe Hem de Sıra Dışı Yolları

Devir, para devri! Daha doğrusu, çok para kazanmak için çalışıp çabalama devri! Ve sanıyorum ki aranızda bu düşünceme karşı çıkacak kimse yok! Sonuçta; hepimiz, ekmeğin aslanın ağzında atasözündeki ağız kelimesinin, mideye dönüştüğü faslını görüyor, duyuyor, biliyor ya da doğrudan yaşıyoruz. Peki, kaçımız daha çok para kazanmak için gerçekten uğraşıp didiniyoruz? Kaçımız önümüze çıkan fırsatlara karşı gözlerimizi kapatmıyor, kaçımız zamanın olanaklarından faydalanmayı deniyoruz?

Görünen o ki çok azımız bu dediklerimi yapıyoruz. Ancak parasızlıktan şikayet etmekten de hiç geri durmuyoruz. Belki de bir şeylerin gözümüze sokulmasını bekliyoruz. Birilerinin bizi dürtmesini, birilerinin bize “silkelenmenin vakti geldi” demesini bekliyoruz. Ben de işte tam bu görevi üstlenmek ve size “hadi artık” demek için aşağıdaki listeyi hazırladım. Çünkü biliyorum ki pek çoğunuzun daha çok para kazanmaya, geleceğini garanti altına almak için daha çok birikim yapmaya ihtiyacı var. Tam zamanlı işlerde çalışanlardan tutun da ev hanımlarına, eğitim hayatını sağlıklı bir şekilde sürdürmek isteyen öğrencilerden yaşamının geri kalanında huzur bulmak isteyen emeklilere varana kadar pek çok kişi, daha fazla para kazanmaya gereksinim duymakta!

Eğer siz de o kişilerden biriyseniz, evde para kazanmanın farklı yollarından oluşan bu listeyi kesinlikle incelemelisiniz!

Blog Yazarlığı Yapmak!

Blog Yazarlığı Yapmak!Kaleminize güveniyor musunuz? Kelimelerle oynamayı, kendinizi sürekli geliştirmeyi ve araştırma yapmayı seviyor musunuz? O zaman belki de ek gelirinizi, bir blogger olarak elde etmelisiniz. Sizi hem eğlendirecek hem geliştirecek hem de para kazanmanızı sağlayacak bu yöntemle, daha çok kazanma isteğinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

“Blog yazarlığı tam bana” göre diyorsanız burayı tıklayın!

İnternetten Satış Yapmak!

İnternetten Satış Yapmak!Günümüzün en popüler para kazanma yöntemleri arasında yer alan internetten satışı da kazançlı bir ek gelir yolu olarak düşünebilirsiniz. Kaldı ki bu alanda kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem, sayısız farklı teknik bulunmakta. Yapmanız gereken şey, detaylı bir araştırmayla birlikte bu işe zaman ayırmak! Sonuçta internetten satış yapmayla ilgili; işi ne kadar büyük ölçekli yapacağınız, ne satacağınız ve hangi kanalları kullanacağınız gibi bir sürü farklı konu bulunmakta.

Böcek Yetiştirmek!

Böcek Yetiştirmek!“Ne, böcek mi? Evde mi?” Büyük ihtimalle siz de başlığa bakıp, aklınızdan benzer düşünceler geçirdiniz. Ama söyleyeceklerimi duymadan kararınızı vermeyin, derim. Zira böcek yetiştiriciliği sıra dışı bir yöntem olduğu kadar kazançlı da! Kaldı ki bu iş için öyle çok fazla sermaye yatırmanıza falan da gerek yok! Hatta kullanacağınız yönteme bağlı olarak, çok küçük miktarlar karşılığında şaşırtıcı paralar kazanabilirsiniz. Sadece konunun detaylarını öğrenmenizi ve böcek deyip geçmemenizi öneririm.

Bir Şeyler Kiralamak!

Bir Şeyler Kiralamak!Daha fazla para kazanmak için neler mi kiralayabilirsiniz? Aslına bakarsanız, kiralama işinden para kazanmak için kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem var. En basitinden, eşyalarınızı kiralayarak para kazanabilirsiniz. Ne bileyim; gelinliğinizi, o çok beğenerek aldığınız abiye kıyafetinizi, kilerinizde tozlanmaktan başka bir işe yaramayan konforlu kamp çadırınızı, çantanızı, yüzlerce liralık ayakkabınızı ve daha bir dizi farklı şeyi! Ama durun kiralayarak para kazanabilecekleriniz bunlarla da sınırlı değil! Dilerseniz, 2, 4 ya da 3 tekerlekli aracınızı (motorlu-motorsuz), evinizdeki boş odayı ve garajınızı da kazanç kaynağınız olarak değerlendirebilirsiniz.

Eşya kiralayarak para kazanmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Yatırım Yapmak!

Yatırım Yapmak!Evinizin sıcaklığında, yumuşacık koltuğunuzda keyif yaparken bir yandan da para kazanmak! Zaten elinizden hiç düşürmediğiniz ya da yanınızdan ayırmadığınız bilgisayarınızla haşır neşir olurken, ertesi gün cüzdanınızı dolduracak paraları saymak! Ne diyorsunuz? Sizce böyle bir para kazanma yöntemi var mıdır? Tabii ki var! Günümüzün en kazançlı alanlarından bir tanesi olan yatırım dünyasıyla tanışarak, siz de az önce anlattığım şekilde gelir elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, yatırım dünyasının ücretsiz eğitim olanaklarından faydalanıp, yeterli donanımla birlikte yeni kazanç dünyanıza girmek!

Oyun Oynayarak Para Kazanmak!

Oyun Oynayarak Para Kazanmak!Bilgisayar oyunlarıyla aranız nasıl? Siz de sanal dünyanın gerçekliğinde kaybolmayı sevenlerden biri olabilir misiniz? O halde bu hobinizi, ek gelir yöntemi olarak kullanmaya başlamalısınız derim. Böylelikle mesai bitiş saatinden sonra evinize geldiğinizde, hem bütün gün hayalini kurduğunuz keyfi yaşayacak hem de elde ettiğiniz silahlarla, atladığınız levellerle kazancınızı arttıracaksınız. Daha ne duruyorsunuz? Oyun oynayarak para kazanmak hakkında detaylı bilgiye ulaşıp, bu alandan para kazanmak için hemen ilk adımınızı atın.

Sanal Asistanlık Yapmak!

Sanal Asistanlık Yapmak!Sanal asistanlık da evden para kazanabileceğiniz ek gelir yöntemleri arasında! Pek çok kişinin kullandığı bu yöntemde yapmanız gereken şey, normal bir asistanın iş yerinde yaptığı işleri online olarak evinizden yapmak! Anlayacağınız, sizin de asistanlık tecrübeniz varsa ya da bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsunuz (sonuçta bir asistandan beklenenler işin niteliğine ve işverene göre değişkenlik gösterir) sanal asistanlık yaparak para kazanmayı düşünebilirsiniz.

Bakıcılık Yapmak!

Bakıcılık Yapmak!Evden para kazanmanın yollarını mı arıyorsunuz? O zaman bir de bakıcılık yapma işini düşünün. Bebek, yaşlı, hasta ve evcil hayvan bakıcılığı olarak farklı grupları olan bakıcılık işinde, size uygun yöntemle para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kaldı ki bu işi tam, yarı ya da serbest zamanlı olarak yapmak tamamen tercihlerinize bağlı. Örneğin; arada sırada dışarı çıkmak isteyen bir çiftin bebeğine bakabilir, o akşam evde olamayacak birinin hasta annesine bakabilir, şehir dışına çıkmak zorunda olan birinin evcil hayvanının bakımını üstlenebilir veya benzer durumlar yaşayanların yardımına koşarak bu işten para kazanabilirsiniz.

Mantar Yetiştirmek!

Mantar Yetiştirmek!Kültür, istiridye, trüf ve daha fazlası! Ama tabii en çok yetiştirileni, hepimizin aşina olduğu kültür mantarı! 7’den 70’e herkesin severek tükettiği protein deposu mantar, bugün pek çok kişiye evinden para kazanma ayrıcalığını yaşatıyor. Hem de mantar yetiştiriciliği yapmak için öyle çuval çuval paraya da ihtiyaç duyulmuyor. Bu işi yapmak için yalnızca birkaç önemli noktaya dikkat etmek lazım. Sonuçta; bahçenizin küçük bir köşesinde, balkonunuzda ve evinizin bir bölümünde de bu işi yapmanız mümkün. Sadece hangi tür mantar yetiştireceğinize ve bu işi nasıl yapacağınıza karar vermelisiniz.

Mantar yetiştiriciliği yaparak para kazanmak hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Pişirip Satmak!

Pişirip Satmak!Pişirip satmak mı? Evet evet! Tam olarak bundan bahsediyorum. Eğer bir şeyler pişirmeyi seviyor, elinizin lezzetine güveniyorsanız, hünerinizi konuşturarak ek gelir elde edebilirsiniz. Hem bu alanda kullanabileceğiniz sayısız farklı yöntem var. Evde pasta börek yaparak para kazanmak, özel beslenme yemekleri yapmak, ekmek yapmak, yöresel ürünler yapmak bunlardan sadece bazıları.

Para kazanmak isteyen ev hanımları için ne gibi öneriler olduğunu merak ediyorsanız, tıklayın!

Anket Doldurmak!

Anket Doldurmak!Evinizin sıcaklığında otururken para kazanmak istiyorsanız, anket doldurmak size göre olabilir. Günümüzde bu işi yaparak bütçesine katkıda bulunan sayısız insan var. Siz neden onlardan biri olmayasınız ki? Yapmanız gereken tek şey, mail adresinize gelen anketleri belirtilen süreler içerisinde doldurarak, kazanç elde etmek. Yani bu tam anlamıyla “taş attım da kolum mu yoruldu” dedirtecek türde bir iş! Bu arada, benzer şekilde yapacağınız diğer işlere de buradan göz atabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak için ne gibi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini de buradan öğrenin!

El Becerinizi Kullanmak!

El Becerinizi Kullanmak!Evde para kazanma yöntemleri arasında, el becerinizi kullanarak yapabileceğiniz işler de var. Ve inanın bana bu işlerin içerisinde en az 1 tanesinin size göre olduğunu düşüneceksiniz. Örneğin; hobi olarak pek çok kişinin uğraştığı; sabun, mum, abajur, takı, gelin aksesuarı yapımı gibi! Sonuçta; neyi nasıl yapacağınız, tamamen sizin yaratıcılığınıza ve yeteneğinize bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Dilerseniz; el becerinizi kullanarak ne gibi işler yapabileceğinizi buradan daha detaylı biçimde inceleyebilirsiniz.

Akvaryum Balığı Yetiştirmek!

Akvaryum Balığı Yetiştirmek!Rahatlatıcı bir su sesi, huzurla yüzen rengarenk balıklar ve gelecek paralar! Evet, bu fikre ne dersiniz bilemiyorum; ama aranızda sualtı yaratıklarıyla uğraşmayı seven pek çok insan olduğundan eminim. İşte bu nedenle, evde para kazanma yöntemleri listesine, akvaryum balığı yetiştiriciliğini de eklemek istedim. Zira akvaryum balığı yetiştiriciliği yaparak para kazanmak, meraklıları için gerçekten de şahane bir ek gelir yöntemi!

Makale Yazmak!

Makale Yazmak!Makale yazarlığı yaparak para kazanmak da bugün sayısız kişinin başvurduğu bir yöntem. Eğer siz de gün içinde birkaç saatinizi bu işe ayırabilecek ve makale yazabilecek (dili doğru kullanıyor, yazım ve imla kurallarına dikkat ediyor, araştırma yapmayı seviyor) nitelikteyseniz bilgisayar başından rahatlıkla yapabileceğiniz makale yazarlığını kesinlikle düşünmelisiniz. Zira bu işe günde birkaç saatinizi ayırarak, ek gelir için gayet iyi miktar denilebilecek kadar çok para kazanabilirsiniz.

Ders Vermek!

Ders Vermek!En başında da dediğim gibi! Bu listede hem klişe hem de sıra dışı para kazanma yöntemleri var. Özel veya online ders vererek para kazanmak da klişe olanlardan bir tanesi! Eğer siz de bu yöntemi kullanabileceğinizi düşünüyor (sonuçta ders vermek için öğretmen olmak gibi bir kaide yok) ve evinizden özel ders vererek para kazanmayı istiyorsanız, o halde hemen şimdi ilgili yerlere ilan bırakın derim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.


Okur Yorumları
  1. Mrb ben samet adana da yaşıyorum. İngilizce özel ders verebilirim. İsteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler.

  2. Evet bende bir iki yere E-posta gönderdim ama yanıt alamadım .Emekliyim halen iş yapmak istiyorum zira ihtiyacım var,el becerileri ile ilgili iş yapmak istiyorum.


Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum