Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Evde Bakım Yardımı Ödeneği ile 562 Bin Kişi Desteklenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, engelli vatandaşlara yönelik bakım hizmeti desteklerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. İşte detaylar;
Evde Bakım Yardımı Ödeneği ile 562 Bin Kişi Desteklenecek
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamaya yönelik Evde Bakım Yardımı’nın hesaplara yatırmaya başlandığını duyurdu. Yardım tutarının bu ay toplam 1 milyar 876 milyon lira olduğu kaydedildi.

Bakanlık tarafından yayımlanan yazılı bildiride Yanık, engelli vatandaşlara yönelik bakım hizmetlerinin ailenin odak olarak alındığı sosyal hizmet politikası doğrultusunda geliştirip çeşitlendirdiğine değindi.

Evde Bakım Yardımı’nın 2006 yılında başlatıldığını hatırlatan Yanık, yardım ile engelli kişilerin bakımının aile yanında sağlanması ve yaşadıkları çevrede desteklenmesinin amaçlandığına dikkat çekti.

Böylece bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli kişilerin yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşların desteklendiği paylaşıldı.

Hak Sahibi Başına 3 Bin 336 Lira Ödeme Yapılacak

Evde Bakım Yardımı ile hak sahibi başına aylık 3 bin 336 lira ödeme yapıldığını anımsatan Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engel sahibi kişiler ve ailelerine sağlanan ekonomik desteğin hesaplara yatırılmaya başlandığını açıkladı. Bu ay toplam destek tutarının 1 milyar 876 milyon lira olduğunu kaydetti.

Söz konusu yardım kapsamında bu ay 562 bin kişinin desteklendiğini bildiren Yanık, “Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Bu doğrultuda geliştirilen kapsayıcı, eşitlikçi ve sürdürülebilir hizmetler ile ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda engelli vatandaşların yanında olduğunu da vurguda bulunuldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu