Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Evde Bakım Desteği Alanlara Müjde! Sigorta İmkanı Geliyor

AKP Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu, gençleri, yaşlıları ve ev hanımlarını kapsayan çalışmalar hakkında bilgileri paylaştı. İşte detaylar;
Evde Bakım Desteği Alanlara Müjde! Sigorta İmkanı Geliyor
HABER GİRİŞ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Türkiye Yüzyılı’nı inşa etme çabasıyla yola çıktıklarını vurgulayarak evde bakım desteği alanlarla ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Sarıeroğlu, toplumların sosyal politikalar ve güçlü ekonomilerle olduğunu belirterek 21 yıldır Türkiye’de değişim ve dönüşüm yaşandığını söyledi.

Sosyal politikalar açısından engelli, yaşlı, kadın ve genç ile tüm dezavantajlı kesimlerin desteklendiğini, güçlendirildiğini belirtti.

“Yaşlılara Yönelik Yeni Çalışma”

Sarıeroğlu, engelli ve yaşlılara yönelik bakım sigortası uygulamasının bu dönemde devreye gireceğini, bakım sigortası modeliyle engelli ve yaşlıların her zaman güven ve huzur içerisinde bakımlarının sağlanacağı yeni bir model başlatacaklarını söyledi.

Yaşlı ve engellisi olan ailelerde onların bakımını üstlenen kişilerin çalışma hayatına girişiyle ilgili sürecin rahat bir biçimde oluşamadığını, kendilerinden en çok istenen taleplerden birini hayata geçireceklerini vurguladı.

Aileler içerisinde engellisi ve yaşlısının bakımını üstlenen, evde bakım desteği alan kişilere devletin kısmi sigorta imkanı sağlayacağını, bunun güçlü bir bölümünü devletin karşılayacağını duyurdu.

GCM Yatırım Banner

Sarıeroğlu, yeni dönemde en önemli sosyal politika başlıklarından birinin Aile Koruma Kalkanı Programı olduğunu aktardı ve “Program kapsamında ev hanımlarımızın yıllardır bizden beklediği emeklilik konusu vardı.” ifadelerini kullandı.

Yıpranma payı ve çocuk sayılarını dikkate alarak gelecek dönemde ev hanımlarının isteğe bağlı olarak sigortalılıklarına devletin katkı sağlayacağı bir model oluşturacaklarını vurguladı. Bunun tüm ev hanımlarını kapsayacağını sözlerine ekledi.

“Faizsiz Destek Vereceğiz”

Aile ve Gençlik Bankası adında yeni bir banka oluşturduklarını, gençler aile kurmak istedikleri zaman 2 yıl ödemesiz, 48 ay taksitle, faizsiz 150 bin liralık destek vereceklerini paylaştı. Gençlerin evlilik yolunda adım atmalarına devletin güçlü bir şekilde destek vereceğini ifade etti.

Aile odaklı tamamlayıcı gelir desteğini hayata geçireceklerini, vatandaşlık maaşı uygulamasıyla devletin her süreçte ailenin yanında olacağını belirtti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.