Yatırım yapmaya başla!

Euro NCAP 2018 Yılının En Güvenli Otomobillerini Seçti!

Euro NCAP, 2018 yılının en güvenli 3 otomobili seçti. İşte detaylar...
Euro NCAP 2018 Yılının En Güvenli Otomobillerini Seçti!

İyi olan kazansın güvenlik yarışında 2018 yılının kendi sınıflarında yüksek puan alan araçları açıklandı. Orta sınıf, lüks sınıf ve farklı sistem araç alanlarında seçimler yapılmış. Mercedes A Serisi, Lexus ES ve Hyundai Nexo, sınıflarının en güvenli otomobiller olarak yazılmış. “2018 Yılının En İyi Otomobilleri”nin sizlere kaza test videolarını vermiştik.

Sonuçlar şaşırtıcı olmamakla birlikte zaten bahsettiğimiz markalar güvenlik üzerine iyi Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır. Bildiğimiz gibi Euro NCAP zorlu kaza testi koşullarında bazı değişiklikler yaptı. Biraz daha zorlaştırmıştı. Marka modellerini test ederken artık yardımcı güvenlik ekipmanlarının da dikkate alınacağı söylenmişti. Şimdi sizlerle sınıfında birinciliği kapan modelleri tekrar hatırlayalım!

Modellerden her biri kendi alanını çok iyi temsil ediyor.

Mercedes A Serisi’nden başlayacak olursak; bugünlerde A45 türevleriyle boy gösteren A‘lar, şık dış tasarımı haricinde Mercedes’in MBUX kokpit teknolojisini temsil eden ilk model olmuştu.

Öte yandan sağlamlık açısından da kafalarda şüphe bırakmayan A Serisi, bölgesel çarpışma ve yardımcı güvenlik sistemlerinden iyi puanlar almıştı. Kaza test görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Dünyada ilk kameralı dijital dikiz aynasıyla çıkış yapan 2018 Lexus ES’de lüks sınıfta adını yazdırmış.

2019 yeni kasası ile marka yüzünü alan ES Serisi, dijital dikiz ayna teknolojisini kullanan ilk seri üretim otomobil olmuştu. Tanıtımından sonra ne kadar güvenli olduğuna da bakılmıştı. Çok yönlü çarpışma senaryosundan iyi puanla ayrılan lüks Japon, otonom yardımcı ekipmanlarıyla göz dolduruyordu.

Hyundai’nin hidrojen yakıt temsilcisi Nexo’da dereceye girmeye hak kazanmış.

Nexo’dan sonra şunu anladık ki sağlamlıklarıyla övünen İsveçliler, Almanların yanına artık Koreliler ve Fransızları da ekleyebiliriz. Keza Peugeot 508’in Volvo V60 kadar sağlam olduğunu naklen görmüştük.

Nexo’nun kaza testlerine buradan baktığımızda, aldığı ters kuvvetleri çok iyi absorbe ediyor. Yolcu ve çocuk güvenliğinde başarı sağlayan Nexo, yardımcı asistan güvenlik sistemlerini de iyi kullanabilmiş.

Euro NCAP, güvenlikte en çok puan alan otomobilleri gördüğümüz gibi Mercedes, Lexus ve Hyundai’den seçmiş. İşi artık daha sıkı tutan Euro NCAP, mesela Jeep Wrangler’e de “sıfır” puan vermeyi bilmişti. Sonuçlar hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum