Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Euro Bölgesi’nde İşsizlik Oranı Kasım’da Değişmedi

Euro Bölgesi'ndeki işsizlik oranı, Ekim ayındaki seviyesini koruyarak Kasım'da değişim göstermedi. Raporun detayları haberin içerisinde;
Euro Bölgesi’nde İşsizlik Oranı Kasım’da Değişmedi
HABER GİRİŞ

Avrupa İstatistik Bürosu (Eurostat), Kasım ayına ilişkin Euro Bölgesi ve Avrupa Birliği’nin (AB) işsizlik verilerini paylaştı. Euro Bölgesi’nde beklentilerle paralel olarak gelen işsizlik oranı Kasım’da yüzde 6,5 olarak kaydedildi. Rapora göre işsizlik oranı Kasım 2021’deki yüzde 7,1 seviyesinden geriledi.

Böylelikle Ekim ayında da yüzde 6,5 olarak paylaşılan Euro Bölgesi işsizlik oranı Kasım’da sabit kalmış oldu. Euro Bölgesi’nde Kasım 2021’de yüzde 7,1 olan işsizlik oranı, AB’de yüzde 6,5 seviyesinde görülmüştü.

Eurostat’ın Kasım 2022 raporuna göre cinsiyet ayrımı yapılmadan bakıldığında 12 bin 950 milyon kişinin AB’de işsiz olduğu kaydedildi. Euro Bölgesi’nde ise bu sayının 10 bin 849 milyon olduğu bildirildi.

Ekim ayı ile kıyaslandığında işsizliğin AB’de 10 bin arttığı, Euro Bölgesi’nde ise 2 bin azaldığı paylaşıldı. Kasım 2021 ile kıyaslandığında ise işsizlik AB’de 875 bin, Euro Bölgesi’nde 846 bin düştü.

İspanya’da İşsizlik Yüzde 12,4 Olarak Kaydedildi

Euro Bölgesi’nde bulunan ülkeler bazında incelendiğinde işsizlik oranı İspanya’da yüzde 12,4, Yunanistan’da yüzde 11,4, İtalya’da yüzde 7,8, Fransa’da yüzde 7 ve Almanya’da yüzde 3 olarak kayda geçti.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Birliği’nde Kasım 2022’deki kadınların işsizlik oranı yüzde 6,4 seviyesinde görülürken, bir önceki ay ile kıyaslandığında sabit kaldı. Erkekler içinse işsizlik oranı Kasım 2022’de yüzde 5,7 oldu, bir önceki aya göreyse değişmedi.

Euro Bölgesi’nde kadınların işsizlik oranı yüzde 7 olarak kaydedilirken, erkeklerin işsizlik oranı yüzde 6,1 oldu. İki cinsiyette de işsizlik oranı bir önceki ay ile kıyaslandığında değişim göstermedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.