Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Euro Beklenti Altı Alman Fabrika Siparişleriyle Dolara Karşı Geriledi

Avrupa'nın en büyük ekonomisi beklenti altı fabrika siparişleri açıklarken euro dolar paritesi gün içi düşüğünü kaydetti.
Euro Beklenti Altı Alman Fabrika Siparişleriyle Dolara Karşı Geriledi

Son günlerde düşüş gösteren euro dolar paritesi, beklentileri karşılayamayan Alman verisinin ardından gün içi düşük seviyesini kaydetti.

Açıklanan veriye göre Alman fabrika siparişleri, Mart ayında yukarı yönlü revize edilen yüzde 3,9’luk artışın ardından ve yüzde 1’lik bir artış yönündeki piyasa tahminlerine kıyasla Nisan’da aylık bazda yüzde 0,2 düştü. Önceki seansta 1,2167’den kapanış yapan EUR/USD paritesi, 7 Haziran seansına 1,2165’le başladı.

Euro, Cuma günü güçlü ABD verileriyle kaydettiği düşüşten toparlanırken olumsuz Alman verisinin ardından geriledi.
EUR/USD Beklenti Altı Perakende Veri Tepkisiz
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Bugünkü hareket aralığı 1,2154 ile 1,2172 oldu. Önceki seansta ise 1,2104’e kadar gerileyerek yaklaşık 3 haftanın düşük seviyesine gerilemişti.

GCM Yatırım günlük analizinde 1,2090 – 1,2130 bölgelerini günün önemli seviyeleri olarak gösterirken pozitif görünüm durumunda 1,2175 başta olmak üzere 1,2210 ve 1,2270’e doğru çıkışlar izlenebileceğini belirtti.

Günlük, haftalık ve aylık olmak üzere kısa vadeli performansta ekside duran parite, yıllık bazda yüzde 8’e yakın artıya geçti.

Bununla birlikte negatif seyrin sürdüğü euro dolar bölmesi için ilk teknik destek 1,2152, ilk teknik dirençse 1,2169 oldu. Cuma günü açıklanan güçlü iş verilerinden destek alan ABD dolar endeksi ise yazım sırasında pozitif seyrediyor. 90 üzerinde hareket eden DXY, en yüksek 90,24’ü gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum