Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

EUREN GES Yatırımını, SEKFK Temettü Kararını Duyurdu

Borsa istanbul’da işlem gören Europen Endüstri GES yatırımını, Şeker Finansal Kiralama ise temettü kararını paylaştı. İşte detaylar;
EUREN GES Yatırımını, SEKFK Temettü Kararını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Europen Endüstri inşaat Sanayi ve Ticaret (EUREN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden Kütahya’da kurulması planlanan güneş enerjisi camları üretimi yatırımı ile ilgili bilgilendirdi. Şirket, inşaat ruhsatının alındığını, inşaat yapımına başlandığını açıkladı.

İnşaatın 12 – 14 ay içinde bitmesinin planlandığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Bölgesel teşvik kapsamında 1.035.000.000 TL yatırım bedelli belgenin onaylandığı aktarıldı. Şirket onayın ardından daha geniş kapsamlı teşvik belgesi için başvuru yapacağını bildirdi.

EUREN, günlük yüzde 9 artışla tavandan işlem görerek kapanışını 11,2 TL’den yaptı.

Şeker Finansal Kiralama

Borsa İstanbul’da SEKFK koduyla işlem gören Şeker Finansal Kiralama, 2022 yılı karından pay başına brüt 0,19 TL, net 0,17 TL nakit temettü ödeyeceğini duyurdu. Şirketin 2022’deki net karı 102.350.000 TL seviyesindeydi.

SEKFK, günlük yüzde 1,3 kayıpla 8,7 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.