Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İşsizlik Başvurularını Bekleyen EUR/USD’de Baskılar Sürüyor

Avrupa'da kontrol altına alınamayan üçüncü dalga ve aşı aksaklıklarıyla baskılanan euro, negatif seyrini sürdürüyor.
İşsizlik Başvurularını Bekleyen EUR/USD’de Baskılar Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Mart sonunda dolar karşısında 2021’in en düşük seviyelerini kaydeden euro üzerindeki baskılar sürüyor. Avrupa üçüncü koronavirüs dalgasının üstesinden gelmekte zorlanırken ve dolar gücünü korurken EUR/USD büyük ölçüde düşüş eğiliminde hareket ediyor.

Almanya perakende satışlarının öncesinde en düşük 1.1713’ü gören parite, beklentileri karşılayamayan veri sonrasında 1.1712’ye geriledi. Ardından hafifçe toparlanmaya başladı.

Almanya’nın Mart’ta tüm zamanların rekorunu kıran imalat PMI ve Euro Bölgesi verilerinden sonra 1.1744’lük gün içi en yükseğini kaydetti.

Yıllık getirisi yüzde 7,09 olan majör parite, TSİ 11.48’de yüzde 0,07 artıda hareket etti.
EUR USD 1 Nisan
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bugün paritenin yönünde etkili olması beklenen bir diğer veri de ABD’nin TSİ 15.30’da açıklayacağı haftalık işsizlik maaşı başvurusu olacak. Analistlerin beklentisi başvuruların önceki haftanın 684 binine kıyasla rakamın 680 bin olması yönünde.

Diğer taraftan düşüşün sürmesi durumunda 1.1716’lık ilk destek ve 1.1698’lik ikinci destek izlenecek.

Yükseliş cephesinde ise 1.1748’lik direnç takip edilecek. GCM Yatırım, 1.1760 ve 1.1800’ı önemli seviyeler olarak gösterirken bu bölge altında kalındığı müddetçe negatif görünümün sürebileceğini söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu