Yatırım yapmaya başla!

EUR/USD, GBP/USD Alıcılı Seyrederken %1.48 Değerlenen Borsa İstanbul Küresellere Katıldı

Borsa İstanbul olumlu kapanış yapmayı başararak, küresel borsa endekslerine katıldı. Politik gelişmelerde reaksiyon gösteren parite gelişmeleri şöyle;
EUR/USD, GBP/USD Alıcılı Seyrederken %1.48 Değerlenen Borsa İstanbul Küresellere Katıldı

İtalya bütçe açığını %2.0 seviyesine gerileten bütçe taslağı Avrupa Birliği komisyonuna sunulmuş ve yansımasınsa EUR/USD paritesinde alım gözlemlenmişti. Bu yukarı yönde harekete kaynak gelişme ile parite 1.1380 seviyesinin üzerinde hareketler sergilemişti. Parite bugün %0.25 değer kaybederek 1.1342 seviyesinde işlem görmekte. 50 günlük hareketli ortalamasında bulunan 1.1405 noktası olası bir yukarı yönde gelecek harekete hedef olabilir.

İngiltere parlamentosu Brexit oylamasının ardından dün May için kendi partisinde güven oylaması yaptı ve güvenoyu ağırlığı ile sonuçlar elde edilmişti. Gelişmenin ışığında GBP/USD 1.2650 seviyelerine yükselmişti ve bugünkü %0.12 değer kaybı ile 1.263’de işlem görüyor.

Paritede diğer birçok küresel piyasalarda da görüldüğü üzere teknik noktalardan ziyade politik gelişmeler hareketlerin sinyali olarak gözlemleniyor. Desteğinde olası 1.251 seviyesi gözlemlenebilecek GBP/USD’de direnç ise 1.270 olarak değerlendirilebilir.

USD/JPY ve Ons Altın Güvenli Liman Başlığında Sakin

Ons Altın ve USD/JPY Yatay Hareketler Sergiliyor USD/JPY paritesinde G-20 öncesi gözlemlenebilecek olumsuz süreçlerin güvenli liman arayışı talebini artıracağı kaynaklı bir hareketlenme öngörülmüştü. Gelişmelerin olumlu geçmesi kaynaklı bölgesinde güvenli liman arz eden paritede sakin bir seyir gözlemlenmekte. USD/JPY dün 113.400 seviyelerinde hareket etmişti. Parite bugün %0.34 değer kazanarak 113.57 seviyesinde işlem görmekte. 113.03 noktasında bulunan 50 günlük hareketli ortalama olası aşağı yön hareketlerinde değerlendirilebilecek bir destek olarak incelendi.

Değerli metal USD/JPY’ye paralel olası ABD Çin gerginliğinde güvenilir liman arzlarından birini teşkil ediyordu. May’in kendi partisinden güvenoyu alması, İtalya bütçe açığı hedefinde %2 seviyelerine gelinen gevşeme ve küresel endekslerdeki pozitif seyir XAU/USD’de yatay grafiklere kaynak görülüyor. Dünkü işlemlerinin hareket marjı 5 $ civarında gözlemlenen ons altında bugün %0.24 değer kaybı ile 1.242,88 seviyelerinde işlemler görülmekte.

Borsa İstanbul Küresel Piyasalara Katıldı

Borsa İstanbul Küresel Piyasalara Paralel Değerlenme KaydettiBorsa İstanbul günü %1.48 seviyesinde değerlenme ile 91.386,52 puandan pozitif tarafta kapatmayı başardı. Endekste olumlu seyrin başladığına dair yorumlar için erken olduğu düşünülürken dün kaybedilen katı değer kayıplarında telafiler yatırımcıyı rahatlatmış olabilir.

ABD piyasalarında olumlu açılışlar Perşembe günü de devam etti. Dow Jones %0.41, Nasdaq %0.31 ve S&P 500 %0.34’lük primlenmeler kaydetti. Avrupa borsalarında da CAC 40 hariç grafikler pozitif tarafta kalırken DAX %0.28, FTSE 100 %0.21 değer kazanırken, CAC 40 %0.04 aşağı yönde hareket etti.

Asya endekslerinde değer kazanımlı seri sürerken Hang Seng %1.29, Nikkei 225 %0.99 ve KOSPI %0.62 seviyelerinde günlük baz yükseliş kaydetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum