Yatırım yapmaya başla!

EUR/USD Euro Bölgesi’nin Güçlü Mayıs Hizmet Verisine Rağmen Ekside

Euro Bölgesi’nde hizmet faaliyeti Mayıs’ta 3 yılın yükseğine ulaşsa da euro dolar karşısında negatif seyrini sürdürdü.
EUR/USD Euro Bölgesi’nin Güçlü Mayıs Hizmet Verisine Rağmen Ekside

IHS Markit tarafından açıklanan Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin ardından EUR/USD paritesi ekside işlem görmeye devam etti.

Euronun Amerikan doları karşısındaki değerini yansıtan majör parite, dün 1,2228’de kapanış yaptıktan sonra yeni seansa yatay başladı. İlk 4 saatlik kapanışın ardından 1,2239’la ilk zirvesini gördü.

TSİ 09.00’da yeniden 1,2239’u test etse de burada karşılaştığı dirençle yönünü aşağıya çevirdi.
EUR/USD Mayıs Euro Bölgesi PMI
Kaynak: piyasa.paratic.com

İyimser verilerin yükseltemediği parite TSİ 11.20’de yüzde 0,08 kayıpla seyrederken görüldü. Negatif seyrin sürmesi durumunda 1,2193 ilk desteğe, 1,2207 ikinci desteğe işaret ediyor.

IHS Markit, talep 15 yıldır en hızlı şekilde artarken Euro Bölgesi ekonomisinin canlandığını bildirdi.

TSİ 11.00’da açıklanan öncü verilere göre Euro Bölgesi İmalat PMI Mayıs’ta 62,8 ile 62,5’lik beklentileri aştı. Bileşik PMI 55,1’lik beklentilere kıyasla 56,9 gelirken Hizmet PMI 52,3’lük beklentilerden çok daha iyi 55,1’e yükseldi.

Kompozit PMI 39 ayın yükseği, Hizmet PMI 35 ayın yükseği olurken İmalat PMI 3 ayın düşüğü oldu. Ekonomiler açılmaya devam ederken, Mayıs ayında Euro Bölgesindeki ticari faaliyetlerin keskin bir şekilde daha hızlı büyümesi dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum