Yatırım yapmaya başla!

EUR/JPY Paritesine Gelen Satışlar EUR/USD’yi Aşağı Çekti

Asya piyasalarında Euro'ya gelen satışlar, EUR/JPY paritesini aşağı çekti. Buna bağlı olarak EUR/USD paritesinde de aşağı yönlü hareketler gözlendi. İşte detaylar;
EUR/JPY Paritesine Gelen Satışlar EUR/USD’yi Aşağı Çekti

EUR/USD paritesinin 1 seviyesine yaklaşması piyasalarda her zaman heyecanın artmasına neden olmuştur. 2016 yılının sonlarına doğru 1 seviyesini test eden parite, Ağustos ayında gösterdiği performans ile o günleri hatırlattı. Euro’nun Asya piyasalarında gerçekleşen işlemlerde kazançlarını geri vermesiyle birlikte EUR/JPY paritesi düşüşe geçti.

EUR/JPY paritesi şu dakikalarda yüzde 0,3023 oranında eksi yönde seyrediyor ve 129,01 yenden işlem görüyor.

EUR/JPY Asya Piyasalarında Düştü

Asya piyasalarının açılışında EUR/JPY paritesi, 129,30 yenden işlem gördü ve bir süre yataya yakın hareket ettikten sonra yükselişe geçti. Günün en yükseğini 129,56 yen ile kaydettikten sonra sert bir düşüş kaydetti. TSİ 09:30 sularında ise 128,80 yene geriledi. Sert düşüşün yüksek seviyeye gelen satışlara bağlı olduğu biliniyor.

EUR/USD paritesi ise TSİ 09:55 sularında 1,1594 dolara kadar hızlı bir düşüş kaydetti.

EUR/USD, EUR/JPY ile Düştü

Euro’ya gelen satışlarla birlikte EUR/JPY paritesinde başlayan düşüşler, EUR/USD paritesi ile devam etti. Günün en yüksek seviyesini 1,1653 dolar ile kaydettikten sonra sert bir düşüş kaydetti. 1,1594 dolara kadar gerileyen paritenin 55 günlük hareketli ortalaması ise 1,1626 dolar seviyesinde seyrediyor.

Euro kuru ise yüzde 2,08 oranında artı yönde seyrediyor ve 7,1215 liradan alıcı buluyor.

Euro Kuru Yükselişini Sürdürüyor

Euro kuru, Asya piyasalarına 6,9717 liradan başlangıç yaparken belli bir süre yataya yakın sakin bir seyir izledi. Ardından da sert bir yükseliş kaydetti. TSİ 09:00 sularında 6,9954 liradan işlem görürken, 10:00 sularında 7,1841 liradan alıcı buldu. Bu yükselişin ardından bir miktar geriledi ve 7,1215 liradan işlem gördü.

Asya işlemlerinde elde ettiği kazançları geri veren Euro, yönünü aşağı çevirdi. İngiltere’deki banka tatiline bağlı olarak düşük bir işlem hacminin de söz konusu olmasıyla birlikte EUR/USD paritesi, 1,1600 seviyesinin altına indi. Euro Bölgesi’ndeki siyasi riskler, İtalya’nın AB’nin yeni bütçesine karşı çıkma sürecine başlayacak olmasıyla birlikte yeniden belirginleşmeye başladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum