Yatırım yapmaya başla!

Etkileyici Mimarisiyle Dikkat Çeken Tasarım: “Colunata House”

Etkileyici Mimarisiyle Dikkat Çeken Tasarım: “Colunata House”

Yorgun bir gün ya da iş yerindeki zor saatlerinizin ardından sonra olmak istediğiniz tek yer neresi? Tabi ki sıcak evleriniz, değil mi? Çok özlediğimiz bir dostumuza sarılmayı ya da annemizin sımsıcak kokusunu hissetmemizi sağlayan tek adres, evlerimiz! Ancak bazılarımız ki kendimi de bu gruba dahil ediyorum, sıklıkla yaşam alanlarından memnuniyetsizliğimizi dile getiririz.

Peki, para kazanmak için bir işte çalışmanın dışında, sahip olduğunuz evi değiştirmek için ne yapıyoruz? Eğer cevabınız “hiçbir şey” ise üzgünüm; ama bu, fırsatları kendi ayağınızla tepiyorsunuz anlamına gelir. Tabi ki bu durumu değiştirmek sizin elinizde! Çünkü çağımızda o kadar çok seçenek ve yeni tasarım var ki. Bunları araştırarak evinizi rahatlıkla bambaşka bir alana çevirebilirsiniz. Eğer isterseniz, startınızı da bugün sizlere sunacağımız Colunata House isimli evle verebileceğinizi içtenlikle söyleyebilirim.

Portekiz, Lagos’ta bulunan bu evin gerçekten örnek olabilecek birçok özelliği var. Özellikle sıra dışı mimarisi, görenleri hayrete düşürecek bir özelliğe sahip. Evi kısaca, beyazın doğadaki muhteşem duruşu olarak tarif edebiliriz. Misafirlerine sunduğu ayrıcalıklarsa cabası. Dünyanın dört bir yanından seçtiğimiz tasarım harikaları arasına, Colunata House ile bir yenisini daha eklediğimizi belirterek, bu muhteşem yapının özelliklerine geçelim.

İşte karşınızda etkileyici tasarımıyla dikkat çeken lüks malikane:

Colunata House’nin Başarılı Mimarı Mario Martins

Colunata House'nin Başarılı Mimarı Mario MartinsPortekiz, Lagos’ta bulunan evin, modern Akdeniz evlerini anımsattığını söyleyerek girişimizi yapalım. Mimar Mario Martins imzasıyla tasarlanan Colunata House, Atlantik Okyanusu’nun kenarında konumlanmış. Evin özelliklerini anlatmaya başlamadan önce, Mario Martins’in önceki tasarımlarından biraz bahsedelim. Zauia House, Casa de Malaca, Villa Escarpa, Casa Varzea, Casa Atalanta, Casa 164 ve daha birçoğu mimarın sihirli parmakların çıkmış. Yani bu mimar, oldukça ünlü projelere imzasını atmayı başarmış diyebiliriz.

Mario Martins, Colunata House’nin inşasına 2007 yılında başlayıp, malikaneyi 2011 yılında tamamlamış. Ancak bu tasarımda emeği geçen birkaç isim daha bulunuyor. Ana Rocha, Filipa Santos, Fernanda Pereira ve Rui Saavendra başarılı mimara çalışmalarıyla yardımcı olmuş. Şimdi, başarılı tasarımı daha yakından inceleyebiliriz.

Colunata House’nin Sıra Dışı İç ve Dış Tasarımı

Colunata House'nin Sıra Dışı İç ve Dış TasarımıTam 4 yıl süren özenli çalışmalar sonucunda ortaya çıkartılan bu malikane, Atlas Okyanusu’nun harika manzaralarını sergiliyor. Colunata House’nin dış cephesi gibi iç tasarımında da ağırlıklı olarak beyaz renkli unsurlar kullanılmış. Tek katlı olan malikanenin dış tasarımında göze çarpan özelliğiyse asimetrik çatısı. Yarım aya benzeyen çatının yanı sıra, evin kutu şeklindeki bölümleri de dikkat çekici. Duvarı kaplayan camlarıyla birlikte, ferah odaları olan tasarımın açık ve kapalı olmak üzere iki ayrı havuzu bulunuyor.

Colunata House'nin Sıra Dışı İç ve Dış TasarımıColunata House’den çıktığınız zaman, yalnızca birkaç adım ötenizde masmavi sularıyla Atlantik Okyanusu’nun iyotlu kokusunu duyuyorsunuz. Böyle bir evde yaşamak, gerçekten huzur verici olmalı diye düşünüyorum. Bu tasarımın beğendiğiniz yönlerini, belki siz de evinize uygulayabilirsiniz. Ya da benzerini tasarlayarak, kendiniz ve aileniz için yeni yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Aynı görsellikteki klişe yapılardan sizin de sıkıldığınızı biliyorum. Karşımıza çıkan diğerlerinden farklı bir tasarıma, alıcı gözle bakmamız başka neyin açıklaması olabilir ki? Bence kabahat biraz da bizim. Herkesin dudak ısırarak bakacağı farklı seçeneklere yönelebiliriz. Ne diyorsunuz, mesela bu ev sizin için uygun görünüyor mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum