Yatırım yapmaya başla!

Etihad Pandemi Nedeniyle İşçi Çıkaran Havayolları Arasına Katıldı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ikinci büyük havayolu şirketi Etihad Airways, pandeminin durma noktasına getirdiği sektörde işten çıkarma açıklayan son şirket oldu.
Etihad Pandemi Nedeniyle İşçi Çıkaran Havayolları Arasına Katıldı

Dünya çapındaki koronavirüs vaka sayısı 5 milyona doğru ilerlerken pandeminin yarattığı belirsizlikte hiçbir olumlu değişiklik görünmüyor. Salgının en sert vurduğu alanlardan havacılıkta da durum farklı değil.

Bazı ülkeler seyahat kısıtlamalarında küçük gevşetmeler yapsa da IATA CEO’suna göre hava yolculuğu 2023 yılına kadar kriz öncesi seviyelere dönmeyecek. Hal böyleyken birçok firma işten çıkarmalarla maliyetleri düşürmeye çalışıyor.

8000 kişiyi işten çıkaracağını açıklayan Rolls-Royce gibi BAE merkezli Etihad Airways de benzer bir yola başvurdu.

Küresel sağlık krizinin etkilerine atıfta bulunan bir Etihad sözcüsü, bugünkü açıklamasında durumu şöyle anlattı:

Etihad İşçi Çıkarma Açıklaması Şirket sözcüsü kaç kişinin işten çıkartılacağı ya da hangi alanlarda kesinti yapılacağı konusunda bilgi vermezken Abu Dabi merkezli devlet havayolunun Ağustos 2019 itibariyle 20.530 çalışanı olduğu söylendi.

BAE hükümetinin emriyle tüm yolcu operasyonlarını Mart ayı sonunda askıya alan havayolu, Nisan’da ücretleri düşürmeye ve personeli işten çıkarmaya başladığını açıkladı. O zamandan beri belirli geri dönüş uçuşları düzenleyen firma, bu hafta 1 Haziran’dan itibaren belirli güzergahlara yeniden başlayacağını duyurdu.

Bugün de Sırp vatandaşlarının evlerine geri dönmelerine yardım etmek amacıyla 21 Mayıs’ta Belgrad’a tek seferlik özel uçuş yapılacağı, aynı gün BAE vatandaşları ve sakinleri için Abu Dabi’ye dönüş uçuşunun olacağı bildirildi.

BAE’nin en büyük taşıyıcısı olan Dubai merkezli Emirates de koronavirüsün ve ardından gelen kilitlenmelerin kazançlarını etkilediğini açıklamıştı. Şirket tarafından doğrulanmasa da Emirates’in 30 bin kişiyi işten çıkardığı öne sürülmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum