Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Yüksek İşlem Ücretlerine Rağmen 2.500 Doları Geçti

ETH günlük yükselişi ile yeniden ATH seviyelerine ulaştı.
Ethereum Yüksek İşlem Ücretlerine Rağmen 2.500 Doları Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para birimi olan Ethereum, gün içerisinde yükseliş trendini sürdürüyor. Son 24 saat içerisinde ETH’nin değeri yüzde 13’ten fazla arttı ve an itibariyle 2.550 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Glassnode verileri, Ethereum işlem ücretlerinin bu hafta başlarında günlük 47,3 milyon dolara ulaştığını gösteriyor. Bu tarihin en yüksek ikinci seviyesi olarak kayıtlara geçti. ETH’nin toplam piyasa değeri 285 milyar doları geçmiş durumda.

Kurumsalların İlgisi Artıyor

Kurumsalların İlgisi Artıyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

ETH on-chain ücretleri günlük 47.3 milyon dolara ulaştı ve 23 Şubat 2021’de belirlenen 49.8 milyon dolar seviyesindeki ATH’ye yaklaştı. Toplam ücret geliri 1 Şubat 2021’den bu yana günde 10 milyon doları aştı.

Veriler Ethereum yatırım ürünlerine kurumsal ilginin hızla arttığını gösteriyor. Geçen hafta Ethereum ağına 65 milyon dolar kurumsal sermaye girişi gerçekleşti. Geçtiğimiz günlerde Ethereum’da ağ yükseltmesi gerçekleşti ve bu güncelleme ile beraber kurumsal ilgide artış kaydedildi.

Kripto para birimi bu yılın ilk günlerinde 700 dolar seviyesindeydi. Son 16 haftalık zaman diliminde %210 değerlenen ETH, kurumsalların desteğini de arkasında hissediyor.

WeWork geçtiğimiz gün, şirketin ödeme yöntemi olarak Bitcoin ve Ethereum’u kabul etmeye karar verdiğini duyurdu. Grayscale’in kripto varlıkları arasında önemli oranda Ethereum bulunuyor. Varlık yöneticisinin yaklaşık 7,5 milyar dolar değerinde 3,1 milyondan fazla ETH’si var.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%