Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum’un Yüksek Gas Ücretleri DeFi Cüzdanları Eritiyor

Son bir ayda DeFi piyasasında ETH cüzdanlarının sayısında büyük düşüş gözlemlendi.
Ethereum’un Yüksek Gas Ücretleri DeFi Cüzdanları Eritiyor

Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para birimi Ethereum, merkeziyetsiz finans piyasasında kan kaybetmeye devam ediyor. Binance Smart Chain altyapısındaki düşük gas ücretleri, yatırımcıların cüzdanlarını ETH’den BNB’ye geçirmesine neden oluyor. Son bir ay içerisinde Ethereum’un gas ücretlerinde düşüş olmasına rağmen, DeFi cüzdanları yüzde 40 oranında azaldı.

Ağdaki işlem ücretlerindeki artışın, DeFi istatistiklerini aşağı yönde etkilemiş görünüyor. Bir diğer DeFi protokolü Synthetix’in aktif kullanıcı sayısında yüzde 10, Curve’un kullanıcı sayısında ise yüzde 15 oranında düşüş gözlemlendi. Buradan giden cüzdanların Uniswap ve 1inc gibi merkeziyetsiz borsalara yönlendiği belirtiliyor.

ETH cüzdanları eridi
Kaynak: DappRadar

DappRadar verilerine göre Uniswap kullanıcı sayısında yüzde 22, 1inch tarafında ise yüze 35 büyüme kaydedildi. Düşük işlem ücretleri ile öne çıkan Binance Smart Chain kullanıcı sayısında da büyük artış yaşandı. BSC tabanlı piyasada PancakeSwap kullanıcı sayısında yüzde 200’e varan artış görüldü.

Veriler alım satım yapılamayan NFT piyasasının da Ethereum’un DeFi’deki düşüşünden etkilenmediğini gösteriyor. Uzmanlar BSC’deki kullanıcı sayısındaki artışa rağmen, Ethereum kadar çeşitli olmadığına dikkat çekiyor. Ethereum cephesinde Temmuz ayında gerçekleştirilmesi planlanan EIP-1559 gas ücretinin lansmanı bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum