Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Yatırım Ürünlerinden Haftalık Çıkışlar 50 Milyon Dolara Yükseldi

ETH’nin yatırım ürünleri geçen hafta büyük çıkışlar gördü.
Ethereum Yatırım Ürünlerinden Haftalık Çıkışlar 50 Milyon Dolara Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum geçen hafta boyunca düşüş trendinde seyretti ve bu durum kurumsal yatırım ürünlerinden çıkışların artmasına neden oldu. CoinShares’in haftalık dijital varlık fon akışları raporu, Ethereum yatırım ürünlerindeki çıkışı ortaya koyuyor.

Rapora göre geçen hafta ETH yatırım ürünlerindeki çıkışlar 50 milyon dolara kadar yükseldi. Bu ETH için yeni bir rekor olarak gösterildi. Genel olarak, kripto yatırım ürünleri, toplam 44 milyon dolarlık dijital varlık yatırım ürünü olarak art arda dördüncü hafta çıkış gördü.

Haftalık kripto çıkışları
Kaynak: CoinShares

Mayıs ayının ikinci haftasından bu yana, olumsuz kripto piyasası, 313 milyon dolar değerinde haftalık net çıkışlar yaşanmasına neden oldu. Ethereum çıkışlarındaki son sıçramanın aksine, Bitcoin 1.3 milyon dolar gibi daha küçük çıkışlar gördü.

Etheruem Mayıs ayında 4.300 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu çıkışl ile ETH’nin piyasa değeri ise 500 milyar dolar barajını aşmıştı. Piyasada yaşanan düşüş ETH fiyatında %50’den fazla kayıp yaşanmasına neden oldu.

Düşüş ile beraber kripto paranın fiyat 1.700 doların altına kadar düştü. Olumsuz trende rağmen ETH son günlerde toparlanmaya devam ediyor. Kripto para yazım itibariyle 2.150 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Santiment verileri Ethereum balina adreslerinde 19 milyondan fazla coin tutulduğunu gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu