Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Yakın Vadede 5 Bin Dolara Ulaşacağı Tahmin Edildi

Kripto para birimi son günlerde 4.000 doların üzerine çıktı.
Ethereum’un Yakın Vadede 5 Bin Dolara Ulaşacağı Tahmin Edildi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bloomberg stratejisti Mike McGlone, Ethereum’un 5.000 dolara ulaşması için daha fazla ivme kazandırması muhtemel olan büyük avantajlarını sıraladı. Analist Ethereum’un finans ve paranın dijitalleştirilmesinin tam merkezinde olduğuna inanıyor ve ona göre daha fazla fiyat artışı gerçekleşebilir.

McGlone, ETH’nin 5.000 dolara ulaşma yolunda olduğuna inanıyor. Bitcoin’i de değerlendiren analist, onu arzı azalan, ancak talebi büyük ölçüde artan bir emtia olarak Bitcoin’e gelince, onu arzı azalan, ancak talebi büyük ölçüde artan bir emtia olarak tanımladı.

Ethereum 5.000 dolar tahmini
Kaynak: Bloomberg

Ethereum yükselişini son günlerde 4.300 doların üzerine taşıdı ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Kripto para birimi Bitcoin’deki son düşüşün etkisiyle 4.000 dolara kadar geriledi.

Parite an itibariyle bu seviyenin de altında ve 3.980 dolar bölgesinde işlem görüyor. Diğer yandan Ethereum 2.0’da kilitli toplam ETH değeri 34 milyar doların üzerine çıktı. Merkezi kripto borsalarından haftalık ETH çıkışları, 49 milyon dolar ile bir ayın en yüksek seviyesine tırmandı.

ETH 2.0 kilitlenen varlıklar
Kaynak: Glassnode

Kripto para biriminin güncel piyasa değeri 472 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. ETH’nin piyasa hakimiyeti ise %19.1 olarak görülüyor. Ethereum ağı, Ağustos ayında büyük Londra güncellemesini aldı. Bu güncelleme ile ağda sürekli ETH yakımı gerçekleştiriliyor ve işlem ücretlerinin aşağı çekilmesi amaçlanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%