Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Yakım Oranları Tarihin En Yüksek Seviyelerine Ulaştı

Yakımlar ile beraber Ethereum’a olan talepler artıyor.
Ethereum Yakım Oranları Tarihin En Yüksek Seviyelerine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum ağında geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Londra yükseltmesi sonrası, ağda yakılan ETH miktarı artıyor. Son verilere göre 24 saatte, 35 milyon dolar değerinde yakım gerçekleşti. Bu ETH ağında günde gerçekleştirilen yakım sayısında rekor olarak kayıtlara geçti.

Çok sayıda yakılan coin’e ek olarak Ethereum, 2021’in başından bu yana 0,01-1 ETH tutan ağa 6,2 milyondan fazla adres ekledi .

Ağ üzerindeki büyük yakımlar, ağ üzerinde deflasyonist blokların oluşmasını sağlıyor. Bir noktada, yakılandan daha az Ethereum madenciliği yapıldığında deflasyonist blokların sayısı artıyor.

Ethereum günlük grafik
Kaynak: TradingView

Ekonomik açıdan bakıldığında deflasyon, EIP-1559 güncellemesinden önce çok sayıda Ethereum madeni para biriktirebilen uzun ve orta vadeli sahiplerin işine geliyordu.

Analistler Ethereum’un bu yılın sonuna doğru deflasyonist olacağını belirtiyordu. NFT projelerindeki büyük baskı hacimleri ve genel ağ yoğunluğu şu anki durumuna yol açtı. Tahminler NFT hacimleri düştüğünde, taban ücret ve yakma oranlarının daha da geriye çekileceği yönünde.

Ethereum arzı sürekli azalsa da, madeni paraya olan talep giderek artıyor. Basın zamanında, 6,2 milyondan fazla adres 0,01’den fazla ETH tutuyor. Artan Ethereum sahiplerinin sayısı, piyasada olumlu yönde duyarlılığın göstergesi olarak görülüyor.

Ethereum bu veriler ışığında 3.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Mayıs ayında 4.370 dolar ile tarihinin en yükseğine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%