Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Vakfı’ndan Kraken Borsasına 100 Milyon Dolarlık ETH Taşındı

Ethereum Vakfı, yükseliş sonrası kar alıyor. Borsaya taşınan varlıklar endişe nedeni değil. İşte detaylar...
Ethereum Vakfı’ndan Kraken Borsasına 100 Milyon Dolarlık ETH Taşındı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum Vakfı tarafından, Kraken borsasına 100 milyon dolar değerinde kripto para transferi gerçekleşti. Transfer, ETH’nin 4.800 dolar seviyesinin üzerindeyken gerçekleşti.

Ethereum Vakfı, kuruluşun faaliyetlerini destekleyen fiat para birimlerini almak için kripto fonlarını sürekli olarak sattığından, işlem olağan görünüyor. Kullanıcıların çoğunluğunun asıl endişesi, vakfın seçtiği zamanlama oluyor.

Ethereum’un piyasa geçmişine ve zincir üstü verilere göre, vakıf varlıklarını bir sonraki yerel zirveye yakın %3-5 oranında satma eğilimindedir. Vakfın sattığı miktar, Ethereum’un günlük işlem hacminin %0,1’ine bile ulaşmıyor. Dolayısıyla fiyatı etkilemesi mümkün değil.

Ethereum Vakfı, Kraken transferi
Kaynak: Etherscan

Ethereum Vakfı, ağı güncellemeyi, sürdürmeyi ve sürekli geliştirmeyi içeren, ekosisteminin desteğine adanmış bir organizasyondur. Vakıf ekosistemi desteklemek için var olduğunu belirtiyor. Ek olarak, kuruluş, ağın gelişimi üzerinde tekel sahibi olmadığını iddia ediyor.

Ethereum son günlerde etkili bir yükseliş dalgası yaşadı. Kripto para birimi yükselişini 4.860 dolara kadar taşıdı. Parite buradan geri çekildi ve an itibariyle 4.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum’un piyasa değeri ise 560 milyar dolara ulaşmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%