Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Spot ETF’leri için İlk Beş Aylık Giriş Tahmini

Galaxy Research tarafından hazırlanan rapora göre Ethereum spot ETF’lerine ilk beş ayda 5 milyar dolarlık net giriş görülmesi bekleniyor.
Ethereum Spot ETF’leri için İlk Beş Aylık Giriş Tahmini
HABER GİRİŞ

Galaxy Research analistleri tarafından hazırlanan raporda, Ethereum (ETH) spot borsa yatırım fonlarının (ETF’ler), ticaret için onaylandığında, ayda 1 milyar dolarlık net giriş görebileceği ifadeleri yer aldı.

Analist Charles Yu, “ETH ETF’lerine net girişlerin, ilk beş ayda BTC ETF’lerine olan net girişlerin yüzde 20-50’si olmasını bekliyoruz, hedefimiz yüzde 30. Bu da ayda 1 milyar dolarlık net giriş anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Ethereum ETF’leri, geçen ay başvuru sahiplerinden gelen dosyaları onayladıktan sonra ABD’de ticaret için kullanılabilir hale gelmeye yakın. Düzenleyicinin, ürünlerin ticarete açılmadan önce S-1 dosyalarını da onaylaması gerekiyor. Spot bitcoin ETF’leri Ocak ayında ABD’de piyasaya sürülmüştü.

Bitcoin (BTC) spot ETF’lerine benzer şekilde, ether versiyonları için yeni talebin bağımsız yatırım danışmanlarından ve platformlardan gelmesi bekleniyor. Galaxy, kripto para biriminin staking, köprüler ve akıllı sözleşmelerde kilitli olan toplam ETH arzı miktarı ve merkezi borsalarda tutulan daha düşük miktar nedeniyle ETF girişlerine Bitcoin’den daha duyarlı olacağını söyledi.

Staking ödüllerinin eksikliği nedeniyle spot Ethereum ETF talebinin sınırlı olabileceği uyarısına yer verildi. Yakın zamanda paylaşılan bir rapora göre SEC, spot Ethereum ETF’lerini 4 Temmuz gibi erken bir tarihte onaylayabilir. Bunun ETH’nin fiyatında nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu. ETH yazım itibarıyla 3.450 dolar seviyesinde işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın