Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum’a Gelecek Sıradaki Güncelleme Geliştiricilere Yeni İmkanlar Sağlayacak

Vitalik Buterin, ETH’nin yeni güncellemesini tanıttı.
Ethereum’a Gelecek Sıradaki Güncelleme Geliştiricilere Yeni İmkanlar Sağlayacak

Ethereum ağına önümüzdeki günlerde ERC-4337 güncellemesi gelecek. Vitalik Buterin, yeni güncellemenin getireceği farklılıklara dair açıklamalarda bulundu. Ethereum ağı için en önemli güncelleme , hem geliştirici hem de kullanıcı toplulukları tarafından merakla beklenen Account Abstraction olacak.

Güncelleme, bireysel kullanıcıların cüzdanları için yeni doğrulama mantığı ekleyecek. Yükseltme ile çoklu imza, sosyal kurtarma ve yeni imza algoritmaları gibi gelecekleri uygulayabilecek cüzdan geliştiricileri için yeni işlevler sunulacak.

 Account Abstraction çalışma sistemi
Kaynak: Vitalik Buterin

Aslında bu işlevler halihazırda Ethereum cüzdanlarında bulunuyor. Ancak bunların kullanılması için geliştiricilerin yüksek fee ücretleri ödemesi gerekiyor. Kullanıcıların harici bir hesapta bir miktar ETH tutması veya genellikle merkezi bir şekilde çalışan aktarma sistemlerini kullanması gerekli oluyor.

Yeni sunulan teklifte, fikir birliği katmanı protokol değişiklikleri olmadan aynı hedeflere ulaşılması planlanıyor. Güncellemenin getireceği temel işlev, Ethereum’un protokolünü değiştirmeden yeni kullanımların uygulanmasına izin vermesi olacak.

Geliştiriciler, kullanıcının komutlarını içerecek ve daha sonra paketlenecek ve bir işlem olarak bloğa gönderilecek katman oluşturacak.

Buterin makalesinde, P2P mempool, basitleştirilmiş kullanıcı tarafı cüzdan kurulumu, tam EIP-1559 desteği ve DoS saldırı korumasına değindi ve zincirdeki aktörlerin artık merkezi olmayacağını vurguladı. Önümüzdeki günlerde güncellemenin beta sürümünün yayınlanması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum