Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’da RSI İndikatörü Aşırı Satım Seviyesine Geldi

Kripto para biriminin fiyatında yaşanan düşüş, RSI’ın aşırı satım alanına girmesine neden oldu. Detaylar haberde…
Ethereum’da RSI İndikatörü Aşırı Satım Seviyesine Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında yaşanan genel düşüş ile beraber Ethereum’ da aşağı yönlü hareket ediyor. Bu durum göstergelerin aşırı satım bölgesine gelmesine neden oluyor. Teknik görünüm RSI indikatörünün bu bölgeye geldiğini gösteriyor.

RSI göstergesi, gerçek trendin gücünü, istikrarını ve geri dönüş olasılığını belirlemek için tüccarlar tarafından kullanılan en popüler araçlardan biridir. Gösterge aynı zamanda, yatırımcıların potansiyel bir geri dönüşü gerçekten gerçekleşmeden önce görmelerini sağlayan piyasadaki farklılıkları belirlemek için de kullanılıyor.

ETH 4 saatlik grafik
Kaynak: TradingView

Varlığın aşırı satım veya aşırı alım olup olmadığını belirlemek için, tüccarlar 0 ile 100 arasındaki değerlerle gösterge ölçeğini kullanıyor. Gösterge 70’in üzerindeki bölgeye girdiğinde, varlık aşırı alım olarak işaretlenir ve geri çekilme olasılığı daha yüksektir.

RSI, 30’un altında bir değer gösterdiğinde, varlığın aşırı satıldığı kabul edilir ve satın alma baskısı ortaya çıktığında geri çekilme olasılığı artar. Ethereum’un dört saatlik grafiğindeki verilerine göre, varlık 30 değerlerinin altına hareket ederek aşırı satım sınırına girdi.

RSI, ETH için bu kadar yakın değerlere en son Mayıs-Temmuz aylarında küresel kripto para piyasası düzeltmesi sırasında ulaşmıştı. Ethereum o dönem 2.000 doların altına gerilemişti.

GCM Yatırım Banner

Ethereum yazım itibariyle kayıplarını geri almak için çabalıyor ve 3.700 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Kripto para birimi Kasım ayında 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın