Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Name Service’ten Rekor Başarı: Yüzde 67 Artış

Temmuz ayı Ethereum Name Service için ETH'nin kendisinden çok daha başarılı oldu. Detaylar haberde;
Ethereum Name Service’ten Rekor Başarı: Yüzde 67  Artış
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son dönemin popüler Ethereum tabanlı alan adı kayıt hizmeti Ethereum Name Service (ENS), geride bıraktığımız Temmuz ayı için tarihsel olarak yüksek sayıda yeni kayıt bildirdi.

Kripto portalı Dune’dan derlenen istatistiklere göre, Temmuz ayında kaydedilen yeni ENS alan adlarının sayısı 378.000 oldu. Böylelikle Mayıs ayında belirlenen 365.000’lik önceki rekor geçilerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı.

Ethereum Name Service’in Temmuz ayı için aylık geliri, yeni kayıtlar için 5,75 milyon dolar ve yenilenen alan adları için 1,1 milyon dolar oldu.

Toplamda, 508.43 bin benzersiz adresle bugüne kadar 1,87 milyon ENS adı oluşturuldu. Tüm kayıtların toplam değeri, 47 milyon dolara eş değer olan 28.172 ETH.

Güncellenen ENS adlarının toplam maliyeti ise 7.75 milyon dolara eşit olan 5.320 ETH’ye yaklaşıyor.

GCM Yatırım Banner

ENS Ayda Yüzde 67 Arttı

Ethereum Name Service’in kayıt ve gelirdeki rekor yüksekliklerinin ardından, platformun yerel tokeni ENS de devreye girdi.

Kripto para, hizmetin yönetişim tokenı olarak ve alan fiyatlandırmasını doğrudan etkileyerek Temmuz ayında yüzde 67 gibi etkileyici bir büyüme göstermeyi başardı.

Şu sıralar 14 dolar civarlarında işlem gören ENS, uzun süreli bir düşüşün ardından biraz toparlanmış gibi görünüyor. ENS’nin tüm kripto piyasasının son zamanlarda yeşillenmesine hızlı bir şekilde tepki verdiği gözlemleniyor.

NFT sektörünün artan popülaritesi ve Ethereum’daki alan adlarına olan talep göz önüne alındığında, piyasa düzeltmeden kurtulduğunda ve yatırımcıların risk iştahı canlandığında ENS’nin yeniden zirveleri görebileceği varsayılabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.