Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum’un MVRV Verisi Kripto Parada Alım Fırsatına İşaret Ediyor

Ethereum'da yeni bir alım fırsatı oluştuğuna dair veriler yayımlanmaya başlandı. İşte alım sinyali veren MVRV verisi ile ilgili tüm detaylar;
Ethereum’un MVRV Verisi Kripto Parada Alım Fırsatına İşaret Ediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ethereum geçtiğimiz saatlerde %19’un üzerine yükseliş kaydetti ve 4.100 dolar seviyesine yaklaştı. Santiment tarafından paylaşılan MVRV verisi, Ethereum’da yeni bir fırsat olduğunu gösteriyor.

Fırsat ve satış bölgeleri, bir varlığın toplam piyasa değeri ile gerçekleşen değerinin oranı olan MVRV göstergesi tarafından belirleniyor. Göstergenin yardımıyla, tüccarlar bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını görebiliyor.

Kripto para piyasasındaki MVRV gibi göstergeler gerçek eğilimin mevcut derecesini gösteriyor. Büyük Ethereum sahipleri varlıklarını normalden daha agresif bir şekilde sattıklarında, MVRV oranı daha hızlı düşme eğilimindedir ve toparlanma için bir yer olup olmadığını görebilir.

Ethereum MVRV verisi
Kaynak: Santiment

Şu anda -% 10’da hareket eden MVRV göstergesine göre, Ethereum büyük yatırımcılar tarafından aşırı satılıyor. Bu da kripto para biriminin fırsat bölgesinde hareket ettiğini düşündürüyor. MVRV oranının -%10’a yakın olduğu son dönem Aralık ayı başındaydı.

Ethereum yazım itibariyle 4.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.