Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Yönünü Yukarı Çeviren Ethereum için İlk Hedef 2.250 Dolar

Bir süredir 1.800 dolar bandında dolaşan ETH’nin önce 2 bin dolar sonrasında da 2.250 dolara ulaşması bekleniyor.
Yönünü Yukarı Çeviren Ethereum için İlk Hedef 2.250 Dolar

Kripto para piyasasında yaşanan boğa piyasasının etkisiyle coinlerin büyük bölümü yukarı yönde hareket etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün Bitcoin 50 bin doları geçerek yeni rekorunu kırdı ve şu an 52 bin dolar bandından işlem görüyor. BTC’den sonra en değerli kripto para birimi olan Ethereum da bir süredir 1.700 – 1.800 dolar seviyelerinde geziyordu. BTC’nin ATH’si ile beraber Ethereum 1900 dolar seviyesini geçmeyi başardı.

Analistler 2 bin dolar direncinin kırılması ile beraber ilk hedefin 2.250 dolar olduğunu düşünüyor. Ethereum şimdi kısa vadeli bir dirençten çıktı. Hem teknik göstergeler hem de fiyat hareketi, yükseliş hareketinin devam edeceğini gösteriyor.

Kısa ve Uzun Vadede Ethereum

Kısa ve Uzun Vadede Ethereum
Kaynak: piyasa.paratic.com

Haftalık grafik, ETH’nin daha önce tüm zamanların en yüksek direnci olarak hareket eden 1.400 dolarlık alanın üzerine çıktığını gösteriyor. Şimdiye kadar, ETH 1.900 dolara ulaştı ve 1.400 dolarlık alanı destek olarak yeniden test etmedi. Haftalık RSI’da düşüş eğilimi farklılaşmasına rağmen, hem MACD hem de Stokastik osilatör artıyor. Bunlar, eğilimin hala yükselişte olduğuna dair işaretler.

Günlük harekete bakıldığında ETH’nin yükselişinde ivme kaybı yaşandığı görülüyor. Ancak yönün yukarı olması nedeniyle kripto para yeni bir zirveye yaklaşıyor olabilir. Analistler kısa vadede yükseliş beklediğini ve 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkılması gerektiğini ifade ediyor. Yukarı yönde harekette en olası hedef olarak 2.250 dolar gösteriliyor. ETH’nin potansiyel olarak bozulmadan önce bu seviyelere doğru artmaya devam etmesi bekleniyor.

Ethereum günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Düzeltme aşaması başlamadan önce ETH’nin 2.080 dolar – 2.250 dolar seviyesine çıktığını görebiliriz. Aşağı yönde ise 1.920 doların üzerine çıkılmaması halinde ilk desteğin 1.880 dolar ve temel desteğin 1.850 dolar seviyelerinde olacağı görülüyor. An itibariyle kripto para 1.900 dolar seviyesinde bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum