Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum için Patlama İddiası: 4500 ve 10 Bin Doları Not Alın!

Kripto piyasasının en büyük altcoini Ethereum'un fiyatı 2024 yılı sonuna gelindiğinde 10 bin dolara ulaşabilecek mi? Önde gelen analistler bu soruya cevap verdi. Detaylar;
Ethereum için Patlama İddiası: 4500 ve 10 Bin Doları Not Alın!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasası son birkaç gün içinde önemli bir yükseliş trendi yakaladı ve çok sayıda dijital varlık haftanın en yüksek seviyelerine çıktı. Bu derece önemli bir artış kaydedememiş olsa da piyasanın en büyük altcoini olan Ethereum (ETH) da kayda değer kazanç sağlayanlar arasında yer alıyor.

Günlük yüzde 3 artışla son 24 sat içinde 3,041.81 dolara kadar yükselen ETH fiyatı, haber yazımı itibarıyla 3 bin dolar civarındaki fiyat hareketlerini sürdürüyor.

Çok sayıda analist, altcoinin son fiyat hareketlerinin yakın gelecekte gerçekleşebilecek bir boğa koşusunun başlangıç noktası olabileceğine inanıyor. Düşen MVRV (piyasa değeri – gerçekleşen değer) oranı, negatif borsa net akışı ve ABD’de bir spot Ethereum ETF’inin potansiyel onayının ETH’nin değerini daha da yükseltebileceği üzerinde duruluyor.

ETH, ATH’ye mi Hazırlanıyor?

Kripto dünyasının önde gelen analistlerinden Michael van de Poppe, ETH fiyatının geleceğine dair iyimser bakış açısına sahip isimlerin ilk sıralarında yer alıyor. Analist, kısa süre önceki paylaşmında, ETH’nin daha yüksek bir zaman dilimi destek seviyesine ulaşma yolunda olduğunu iddia etti. “İyi zamanlar birkaç hafta içinde gelecek.” varsayımında bulundu.

Poppe, ETH Analizini Paylaştı
Kaynak: X / @CryptoMichNL

Teknik analist CryptoYoddha da ETH’yi analiz etti ve yıl sonuna kadar 10 bin dolarlık kilometre taşına doğru bir fiyat patlaması öngörerek yükseliş çıtasını daha yukarıya koydu.

GCM Yatırım Banner

Son olarak World of Charts, ETH’nin 12 saatlik bir zaman diliminde “alçalan takoz konsolidasyonunu” kırmaya başladığını savundu.

Analist, “Trend zaten yukarı yönlü ve önümüzdeki haftalarda 4500 dolara doğru devam etmesini bekliyoruz.” tahmininde bulundu.

World of Charts'ın ETH Analizi Paylaşıldı
Kaynak: X / WorldOfCharts1

ETH için Kritik Göstegrgeler

ETH’nin değerinin bir rallinin eşiğinde olabileceğine işaret eden unsurlardan birinin MVRV göstergesi olduğu belirtiliyor. Varlığın aşırı değerlenmiş veya düşük değerlenmiş olup olmadığının belirlenmesine yardımcı olan bu göstergedeki yüksek bir oran, piyasanın zirvede olduğunu gösterirken, düşük bir oran iyi bir satın alma fırsatına işaret edebilmekte. MVRV’nin Mart ortasından bu yana önemli bir düşüş yaşıyor oluşu dikkat çekiyor.

CryptoQuant verilerine göre ETH’nin geçtiğimiz ay ağırlıklı olarak negatif olan borsa net akışı bir diğer önemli yükseliş göstergesi olarak kabul ediliyor. Merkezi platformlardan kendi kendine saklama yöntemlerine geçişin, ani satış baskısını azalttığı için yükseliş işareti kabul edildiği vurgulanıyor.

Son olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot Ethereum ETF’nin onaylanması durumunda ETH’nin fiyatının patlama gösterebileceği belirtiliyor. Ancak böyle bir gelişmenin, Ocak ayındaki BTC ETF onaylarının ardından görülen “haberi sat” olayına da yol açabileceği konusunda da uyarı yapılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.