Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ethereum Hashrate Tüm Zamanların Yeni Zirvesine Ulaştı

Ethereum madenciler arasında popüler olmaya devam ediyor.
Ethereum Hashrate Tüm Zamanların Yeni Zirvesine Ulaştı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

DeFi uygulamaların artan etkinliği ve büyük NFT projelerinin sürekli artan popülaritesi ile Ethereum , dünyanın her yerinden daha fazla madenciyi çekmeye devam ediyor. ETH ağı ücretlerin boyutuyla ilişkili olan blok zinciri endüstrisinde en çok kullanılan zincir olmayı sürdürüyor.

Ethereum’un hash oranı 812.768 GH/s’lik bir ATH seviyesine ulaştı. EIP-1559 güncellemesi madenciler için ücretleri kaldırmış olsa da, ağ kullanıcılarının yüksek ağ yükü dönemlerinde önemli oranda kar sağlayabiliyor.

ETH hashrate grafiği
Kaynak: Etherscan

Artan madencilerin ilgisi, Ethereum’daki ağ etkinliğinden kaynaklanıyor. Ağı kullanan daha fazla insanla madenciler daha fazla ücret alabilir. Ağ faaliyetine ek olarak, ücret yakma mekanizması varlığın EIP-1559’un uygulanmasından bu yana %33’lük artışla fiyata olumlu yansıdı.

Dolar bazındaki karda ilk düşüş, güncellemenin uygulanmasından sonraki ilk günlerde görüldü ancak fiyat artışı nedeniyle madenci karı EIP sonrası değerlere geri döndü.

ETH madenci kar oranı
Kaynak: Statista

Hızla artan hash oranı, mevcut arzın genişlemesi nedeniyle pazar için iyi bir işaret değildir. Ancak zincir içi verilere göre madenciler henüz varlıklarını satmak için acele etmiyor.

GCM Yatırım Banner

Ethereum ise artan hashrate ile paralel olarak fiyatını artırmayı sürdürüyor. Kripto para birimi an itibariyle 4.420 dolar seviyesinden işlem görüyor. Parite geçtiğimiz günlerde 4.460 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.